editorial

Editorial č. 4

Ahoj, lidi,

jménem celého týmu Reggae.cz Vám tímto alibisticky hromadně děkuju za vánoční přání a PFky, čímž šetřím čas a peníze za individuální odpovědi .
Některé z nás teďka drtí zkouškový, ale na druhou stranu, takovejch lidí je víc, že jo…

Závěr roku proběhnul celkem příjemně (teda pominu-li tu pokelnou virózu a teploty kolem 39°), obzvlášť mejdan s NEW YORK SKA-JAZZ ENSEMBLE (fotky jsou tady) byl hodně povedenej.

Celkem vyčerpávající shrnutí roku 2007 napsal Sir Marvin z Forward March. Pokud vám tam bude něco chybět, můžete to doplnit formou komentáře.

Na jaře i v létě nás čekají hodně dobrý akce. Např. Mighty Sounds už má lineup skoro hotovej. RealBeat ohlásil warm up v podobě koncertů Maxe Romea (27. 2.) a Dona Carlose (6. 3.). A užijeme si i v lednu, kdy do Abatonu na Subculture Fest přijede Mr. Symarip (19. 1.). A 31. 1. se budeme muset roztrhnout, abychom mohli zvládlnout křest prvního CD Prague Ska Conspiracy v Lucerna Baru a nebo pražský koncert francouzských Éjectés v Rock café.

Taky se právě teď rozbíhá hlasování Ska a Reggae Akademie za rok 2007, takže tímto vyzývám všechny kapely, které vloni vydaly desku delší než 25 minut a v nákladu více jak 500 kusů, aby se mi ozvaly. Bylo by škoda na někoho zapomenout…

Nechci moc tlačit na pilu ale Swamp Safari Sound se už docela zabydlel  v Žižkovské tančírně. Tak se někdy přijďte podívat. Je to klubík malej, ale zato útulnej. Každý pátek hrajeme od 21:00 hod. a vstup je zadarmo!!!

Statistika: 111 dnů provozu, 7800 přístupů, viz , a poprvé logo Reggae.cz na plakátech a letácích .

Redakční systém Kouda slíbil do konce ledna  a vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button