Reggae.cz je nejstarší  a největší portál věnovaný jamajské hudbě a kultuře v České republice. Přináší svým návštěvníkům informace o nadcházejících událostech, reporty z parties, koncertů a festivalů, novinky ze scény, rozhovory, zážitky z cest na Jamajku, mixtapy, podcasty, soutěže a další interaktivní prvky. Reggae.cz  je důležitým místem setkávání české, moravské, slezské a slovenské reggae komunity.

Reggae.cz si klade za cíl přinášet především informace týkající se hudebních stylů reggae, dancehall, ska, rocksteady, soca, dub, dub poetry atd., rastafariánské kultury a životního stylu vůbec, a to jak ze světa, tak i z České republiky. Obvykle jednou týdně si zde můžete přečíst nový příspěvek: články, recenze desek, koncertů, festivalů, parties, foto reporty, seznam akcí atd. I když preferujeme kvalitu před kvantitou, naše facebookové alter ego přináší aktuální novinky i několikrát denně.

Reggae.cz vytváří neformální platformu pro všechny, kdo mají chuť a potřebu se něco nového dozvědět nebo nějaké nové informace sdělovat ostatním. Zájemci o spolupráci nás mohou kontaktovat e-mailem na adrese redakce@reggae.cz.

Redakce Reggae.cz funguje na principu dobrovolnictví. Všichni její členové pracují na tomto projektu ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Reggae.cz od počátku své existence úzce spolupracuje s nejznámějším reggae rozhlasovým pořadem ve střední a východní Evropě REGGAE KLUB RADIA 1. Od roku 2006 do roku 2017 se též aktivně podílelo na práci sekce SKA & REGGAE Akademie populární hudby (žánrová cena Ska & Reggae Anděl).

Reggae.cz je hlavním mediálním partnerem festivalu MUFFIN OPEN AIR, mediálním partnerem festivalu RIGHT NEWS MUSIC GARDEN, REGGAE AREA a velké řady dalších akcí. V letech 2002 – 2004 se významně podílel na vzniku a rozvoji doposud největšího českého reggae festivalu REGGAE ETHNIC SESSION v Žízníkově u České Lípy. Od roku 2005  též spolupracuje s festivalem MIGHTY SOUNDS.

Reggae.cz v roli booking agenta zastupuje vybrané umělce viz stránka BOOKING.

Portál Reggae.cz byl spuštěn 22. 05. 2000, nejprve jako diskuzní skupina a od 21. 9. 2007 jako klasický portál. Od 20. 5. 2014 funguje s novým designem a novým redakčním systémem. Další zásadní změny vzhledu proběhly 24. 2. 2016 a 1. 1. 2019. Reggae.cz plynule navazuje na časopis Rastaman, který vydávalo občanské sdružení Reggae klub v letech 1990 – 1992, na newsletter Kaya News, který vydával DJ Kaya v letech 1998 – 2004 a na portál Rastaman.cz, který od března 2002 do 15. 5. 2011 provozoval Petr Černoch.

Back to top button