fbpx

R.I.P. Labba Labba

Legendární tanečník a choreograf zemřel v neděli 5. 7. 2020

Jeden z nejznámějších jamajských tanečníků a choreografů, bývalý člen skupiny Black Roses Crew, legendární Labba Labba zemřel v neděli 5. července 2020 v jeho domě v obci Arnett Gardens ve farnosti St. Andrew. Bylo mu asi 75 let.

Labbovo úmrtí potvrdil Lonsdale „Boysie Roses“ Guy, někdejší člen jeho taneční crew.

Málokdo znal jeho občanské jméno a ani on sám nevěděl, kdy přesně se narodil. Bylo mu 75 nebo 76? Co je ale jasné, že Labba Labba byl skutečným granfadda jamajského dancehallu, se kterým začal mnohem mnohem dříve než třeba další legenda Gerald „Bogle“ Levy, který Labba Labbu na začátku nového tisíciletí přizval ke spolupráci a přivedl jej tak zpět k tanci.

Labba Labbu můžeme vidět i v několika videoklipech, vlastně to byl on, kdo “vyškolil” Beenie Mana, spolupracoval s celou řadou dancehallových hvězd a např. Elephant Man ho zmiňuje v megahitu Pon Di River.

I poté, co odešel do důchodu, se Labba Labba dále dělil o své zkušenosti se studenty v rámci různých dancehall open classes. Ještě v letos v únoru vystupoval v rámci Měsíce reggae v kingstonském Emancipation Parku.

Dá se říct, že Labba Labba měl v životě víc štěstí než jeho kolegové. Bogle aka Mr. Wacky, byl zastřelen na benzínové pumpě v St. Andrew 20. ledna 2005 ve 2 hodiny ráno, když tam zastavil cestou z populárního středečního dancehallu v sídle Stone Love. Další členové crew: vůdce komunity William „Wille Haggart“ Moore a David „Ice“ Smith potkal podobný osud v letech 2001 a 2008. Prostě, Jamaica Nice.
O tom, že byl Labba Labba skutečnou dancehallovou hvězdou svědčí i fakt, že také současné hvězdy jamajské dancing fraternity, jako např. Orville Xpressionze nebo Shelly Belly mu vzdávají hold.

 

Labba Labba, kterému jamajští tanečníci říkali The elder statesman, byl nezapomenutelným architektem bohaté jamajské taneční historie. Vnesl do dancehallu vibrace a stanovil směr, kterým se dancehall ubírá dodnes.

“Budeme oslavovat tvůj život,” řekl Xpressionze a tak to i bude.

Rest in power!


Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X