TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

Julian Schmidt: borec z Reggaeville

Reggaeville.com je nejen naším spřáteleným webem, ale hlavně i vzorem, a proto máme radost, že byl oceněn i na Jamajce. U této příležitosti vám přinášíme rozhovor z Jamaica Observeru:

Pro průměrného fanouška jamajského reggae možná není město Kolín nad Rýnem zrovna důvěrně známé, ale tato čtvrtá největší metropole Německa se ve světě reggae stala jednou z vyhlášených oblastí. Je to domov největšího reggae festivalu na světě Summerjam a navíc je odtud zpěvák Gentleman a také editor pravděpodobně nejvlivnějšího zdroje informací o reggae – webu Reggaeville.com – Julian Schmidt.

Čtvrtého července bylo Reggaeville oceněno asociací JaRIA (Jamaica Reggae Industry Association) na každoročním ceremoniálu v Kingstonu jako „nejlepší nové médium“. Šestačtyřicetiletý Julian toto ocenění pro společnost, kterou založil v roce 2009, považuje za největší povzbuzení.

„Tahle cena a uznání dávají týmu Reggaeville důvod k velké hrdosti. Je to pro nás úžasná pocta být zmíněni mezi tak skvělými legendami reggae a když takové ocenění přichází z Jamajky, je to skutečně velmi výjimečné, vynikající uznání pro naši práci,“ říká Julian v interview pro Jamaica Observer.

Julian Schmidt dal dohromady tým dvaceti autorů a fotografů, kteří pokrývají reggae beaty v Německu, na Jamajce, v Nizozemsku, Velké Británii, Irsku a ve Spojených státech. Zároveň vede tříčlenný tým managementu, jenž rozhoduje, které články, fotografie a videa se na Reggaeville.com objeví. Uznání asociace JaRIA přišlo ve stejné době jako další milník ve Schmidtově organizaci.

„Přestože jsme od začátku měli v plánu prezentovat na našich stránkách obrovské množství obsahu, nečekal jsem, že bychom mohli mít tak velký dosah. Prvního července ale bylo Reggaeville dvanáct let a zatím máme celkem 26 milionů návštěv, což je asi 2,17 milionu za rok,“ říká Julian.

Reggaeville je třetí web o reggae, který Schmidt provozuje. Před ním to byla MelodyMakers.de, fanouškovská platforma věnovaná Ziggymu Marleyovi a The Melody Makers, které Julian viděl na koncertě poprvé jako patnáctiletý ve svém domovském městě. Další byla reggaephotos.de prezentující fotky, které Julian pořídil na koncertech.

„Koncem roku 2008 jsem se rozhodl vytvořit novou platformu se stejným konceptem, který jsem použil pro další svoje weby… cílem je dávat dohromady nejnovější zprávy, termíny, fotky a tak dále nejen o několika umělcích, ale rozšířit pokrytí na všechny reggae umělce,“ vzpomíná Julian. „Najít název bylo snadné, protože doménu Reggaeville.com jsem měl už od roku 2006. Během chatu na Skypu se mě jamajská kamarádka náhodou zeptala: „Je někdo doma v Reggaeville?“ a já řekl „Ano“.

Reggae scéna je stejně hektická jako lukrativnější popový trh s mnoha festivaly v Evropě, Japonsku a v USA. Julian Schmidt tvrdí, že Reggaeville.com je schopný tohle všechno pokrýt. „Ve srovnání s rokem 2009, kdy jsme začínali, je teď snazší pokrývat globální reggae scénu, protože dnes všechny festivaly i umělci využívají sociální sítě ke sdílení fotek a videí, které můžeme snadno převzít a prezentovat na našich stránkách, říká Julian Schmidt.

Zdroj autor: Howard Campbell přeložila: Blanka
Převzato z Jamaica Observer
Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X