TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

Dub FX & Mr. Woodnote

Co dokáže člověk jen s pomocí úst a pár elektronických mašinek?
Benjamin Stanford aka Dub FX léta dokazuje, že je to víc než dost pro hudební show, na které protančíte kecky. Svou výbušnou směsicí dub & reggae, trip-hopu a drum and bass míní opět uhranout české publikum na Flédě 8. dubna.
PŘEDPRODEJ: 519 Kč (včetně poplatků)
Příběh Stanfordovy kariéry připomíná spíš Hollywoodskou produkci než realitu. V roce 2006 se rozhodl splnit si sen – vyjet za hranice rodné Austrálie a objevovat Evropu. Na cestách si přivydělával buskingem a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Dva roky v cizině sbíral Dub FX inspiraci, nahrávky a piloval svůj hudební projev, aby se jednou doma v Melbourne pustil do tvorby naplno, domů ale nedojel. V Bristolu si ho na ulici všiml filmař Ben Dowden a společně vytvořili videa k singlům Love Someone a Flow, počty posluchačů na YouTubu rychle rostly a dvojice během chvíle nasbírala přes 30 mil. sledujících. Na hudebníka se okamžitě začaly snášet nabídky koncertů od promotérů z celého světa.
„Z cestování v dodávce a přivydělávání si hudbou na ulici jsem se přesunul rovnou do letů první třídy mířících na největší světové festivaly,“ shrnuje příběh Stanford. Od roku 2006 vydal 6 desek, spolupracoval s množstvím jmen dubové scény, naposledy například s Asian Dub Foundation, a vévodil nejvěhlasnějším festivalům, to všechno, aniž by se zaprodal komerčním radiovým a televizním stanicím.

naše pozvánka: Dub FX konečně vystoupí v Praze a v Brně!

Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X