CZ/SKNovinky

Polemic vydali album 11SKA

Jedenácté album skupiny Polemic mapuje několikaleté období, během kterého se kapela soustředila hlavně na jednotlivé singly. Novinka má symbolický název 11SKA a obsahuje stejný počet písní.

Jak již samotný název alba napovídá, 11SKA je slovní hříčka odvozená od číslovky jedenáct a názvu hudebního stylu ska. Kromě známých singlů z posledních let, které poprvé vycházejí na nosiči, obsahuje aktuální sbírka písniček i novinku Viem. Tu kapela Polemic nahrála ve spolupráci s raperem Kalim.

„V písničce nám vznikla pasáž s dancehallovým groovem. Potřebovali jsme, aby nám tam někdo zarapoval, ať to má ten správný ‚smrad‘. Kali už v minulosti koketoval s příbuznými žánry jako reggaeton a podobně. Oslovili jsme ho a on bez váhání souhlasil. Spolupracovalo se nám s ním velmi dobře. Je to profesionál,“ prozradil kytarista Mickey. „Text písně mluví o tom, že v našem věku už víme, co je pro nás to pravé ořechové. Inspirací k takovému textu je každodenní život. Já věřím, že jak si ho nastavíš, tak se budeš cítit. I proto se v textu zmiňuje dobrá energie a pozitivní vibrace,“ dodává Mickey.

Režisérem a scénáristou videoklipu Vím je David Mencl, se kterým skupina spolupracovala již v minulosti na klipu k písni Štramák.

„S Davidem jsme si lidsky sedli už během předešlého natáčení v Praze, proto jsme ho oslovili i tentokrát. Věděli jsme, jakým způsobem pracuje a kam směřuje. Má filmařský rukopis, klipy z jeho dílny jsou příběhy vyprávěné kamerou a líbí se nám jeho tvorba. Tentokrát jsme kvůli početnému obsazení, množství tanečníků a komparsistů natáčeli v Bratislavě a pražský štáb přijel za námi,“ přiblížil zrod videoklipu zpěvák a trumpetista Petko.

Ve videoklipu, který se natáčel v Bratislavě, účinkuje několik skupin blízkých lidí, například tanečník a herec Mako Hindy či bývalý člen Polemicu Jozef „Jojo“ Pešta. „Jojo v začátcích kapely hrával na saxofon a je největším ska odborníkem na Slovensku, přičemž momentálně se věnuje svému projektu – prodejně Vinylové platne, což se nám hodilo i do scénáře videoklipu. Když jsme podle scénáře potřebovali obsadit roli manažera baru s přísným pohledem, padla okamžitě volba na Maka Hindyho, který jako náš dlouholetý kamarád a fanoušek, obratem souhlasil.“

Nové album 11SKA vznikalo ve studiu One Love, vyšlo na CD oficiálně 29. února 2024. Na vinylové desce album seženete o měsíc později, na přelomu března a dubna. Oba nosiče budou mít krásný hravý obal, který vytvořil Moe z rapové skupiny AMO.

„Moe se doslova kreativně vyřádil a z obyčejného obalu vykouzlil umělecké dílo, ze kterého jsme nadšeni,“ raduje se Petko, kterého doplnil Mickey: „Je tam i taková kreativní vychytávka. Pokud rukáv obalu rozstřihneš, vznikne ti šablona, přes kterou si můžeš posprejovat například tričko nebo cokoliv, čím si sám vytvoříš unikátní kousek našeho aktuálního merchu. Případně můžeš použít fixy nebo co tě jen napadne. V tomto případě se iniciativě meze nekladou.“

Křest nového alba se uskuteční 13. dubna 2024 od 20:00 hodin v bratislavském Majestic Music Clubu. Na tomto koncertu zazní i skladby, které Polemic běžně na koncertech festivalového typu nehrává. Jména kmotrů i hostů, kteří se koncertu zúčastní, bude kapela zveřejňovat postupně na svých sociálních sítích.


Polemic fb:  https://www.facebook.com/POLEMIC.official

Křest fb událost: https://www.facebook.com/events/351803971170941

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button