Pozvánka

OpenAir pro Martínka

13. 6. 2024, 14:00 - CROSS][CLUB, Praha

Reggae, dancehall, hip hop & more pro dobrou věc!

Colectiv a spol. pokračují s organizováním další bohulibé akce, letos konkrétně budeme pomáhat šťastnému a stále usměvavému chlapečkovi Martínkovi, kterého ale v tom, aby se mohl vyvíjet tak jako ostatní děti, omezuje hypotonie, hypoplazie až atrofie obou frontálních laloků a mikrocefalie.

A vy můžete pomoci tak, že přijdete do CROSS][CLUBU na skvělou akci!

Začneme už ve 14:00 hodin, stejně jako minule, na prostranství CROSS][SQUARE před klubem a večer se plynule přesune do vnitřních prostor CROSS][CLUBU.

Všechny vybrané peníze budou použity na další Martínkovu léčbu a rehabilitaci.
———————————————————————————————-
Program bude vypadat asi takhle: 💚💛❤️
CROSS][SQUARE:
F.I.L 14:00
Flux 15:00
Poeta 16:00
Selector Boldrik 17:00
Swamp Safari (DJ Kaya & Vincent) 18:00
Colectiv a F.I.L 19:00
Fadaa 19:15
Dorsey 19:30
Metoděj a Dozer 19:45
Urban Robot (Dreadalist & Raazyph) 20:00
MessenJah 20:15 (furt přetahuje😅)
Cocoman 20:40
Dr. Kary 21:00
Sista Carmen 21:15
Brejchus 21:30
Kato 21:45 (modleme se😅)
———————————————————————————————-
CROSS][CLUB:
Roccaflex 22:00
Hundread 00:00
Mad4ce 02:00
———————————————————————————————-
Kavárna klubu Cross:
18:00 Ritchie
———————————————————————————————-
Komu pomůžeme?
Maminka Adéla píše: „Martínek se narodil jako zdravé miminko a po šesti dnech v porodnici kvůli žloutence jsme odjižděli domů s krásným zdravým chlapečkem. Brzy začalo být znát, že není vše tak, jak by mělo být. Hodně spinkal, skoro neplakal, jídlo jsem mu musela dávat „na čas“, špatně pásl koníčky a ruce měl stále v pěst. Všichni, včetně dětské lékařky, mě uklidňovali, že je jen prostě klidný miminko a že to určitě všechno dožene. Když ani skoro ve čtyřech měsících nesahal po hračkách, tak se rozjel kolotoč vyšetření a testů. Ve čtyřech měsících jsme už cvičili Vojtovu metodu s tím, že Martin má hypertonii, která se brzy změnila v hypotonii, kterou má stále.

První testování bylo na mukopolysacharidózu a metabilocké vady, které byli ještě důkladněji vyšetřovány minulý rok, na klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu Ke Karlovu, kvůli Martínkově stigmatizaci v obličeji, a díky bohu vše bylo negativní. Momentálně už skoro rok čekáme na výsledky genetiky. Co ale nedopadlo dobře byla magnetická rezonance, kterou podstoupil v roce a která odhalila hypoplazii až atrofii obou frontálních laloků.

Martínek má težkou mentální retardaci, kdy ve svých 3 letech je mentálně na úrovni 6–8 měsíců a motoricky 5–6 měsíců. Pochybuje se pomocí plazení.

Každý den doma cvičíme, pravidelně dojíždíme na rehabilitace, ergoterapii, logopedii, 2× ročně do Teplic, do lazní a 1× ročně do Arpidy.

Martínek je šikovný chlapeček, který nám každý den rozzáří svým úsměvem. I když se posouvá pidi krůčkami, tak pro nás jsou obrovské a jsme za ně neuvěřitelně vděční. S pomocí se dostane na kolínka, umí si podržet lahev, umí vyndat kostky a snaží se je dát nazpět i když to se mu ještě nedaří, konečně se snaží kousat jídlo, takže už nemixujeme a trénujeme pití z hrníčku.

Nicméně i když se snažíme tak vidíme, že by to chtělo makat víc a proto bychom rádi zkusili neurorehabilitační pobyt v centru Hájek, věřím, že by to bylo pro Martínka to co by ho posunulo dál a dalo mu to možnost dostat se na kolena a pak na nohy a konečně začít prozkoumávat svět i z výšky.“

fb událost: https://www.facebook.com/events/420618720915934/

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button