komentář

Michal Šeps – Česko Slovenská Superstar II

Co to je? Ukradli nám muziku, fetiš, ikonu nebo snad dítě?

TV Nova trvale ztrácí diváky a tak jejich marketing dělá co může, aby programem zaujal. Superstár sice už nefrčí tak jako při prvním vysílání, ale pořád se dá z tohohle formátu něco vytřískat. Chtělo by to nějakou změnu, podchytit další cílovou skupinu.  A hele, loni měli v polské i maďarské mutaci reggae zpěváka a zabralo to. Tak jo, naroubujem ho i u nás, hlavně, aby se nějaký reggae objevilo. Pokud to nebude úplný zoufalec, dostat ho na obrazovku nebude žádnej problém, porota má jistě správné instrukce (i když z počátku to vypadalo, jako že obě dámy nechápou)…

Michal Šeps je nezakomplexovaný ambiciózní mladý zpěvák. Už to zkoušel vloni v lokální soutěži Českého rozhlasu v Hradci Králové a získal tam 2. místo a cenu publika…. viz http://www.rozhlas.cz/hradec/souteze/_zprava/701295.

U „pravověrné reggae komunity“ to bude mít dost složitý, protože evidentně nepatří k žádný „pravý“ crew a tudíž ho tedy „komunita“ musí principiálně odmítnout. Jestli zpívá špatně nebo dobře v tom nebude hrát žádnou roli. Prostě je to neznámej „debil“ v děsný komerční soutěži a on nám to naše pravý undergroundový reggae kazí!!!!

 Co to je pravý undergroundový reggae? Partička opilců, která není ochotná zaplatit dvě stovky vstupnýho na Reggae meeting?  Proto reggae meeting letos nebude. Pořadatelé na něm dlouhodobě prodělávají a už nejsou ochotni investovat jejich čas, energii ani peníze. A vůbec se jim za to nemůžeme divit nebo dokonce jim to vyčítat. To samé v bledě modrém platí i pro Realbeat, i když tam, na rozdíl od TV Nova marketing moc nefungoval, což byla podstatná chyba, především v posledních dvou, velmi kvalitně obsazených ročnících. Nebo hraní v klubu o rozměrech 5×5 metrů pro 10 lidí? To fakt někoho může dlouhodobě bavit? Nenechte se vysmát.

Michal má za pár dní na facebooku minimálně 5 fan profilů a  z toho na třech je přihlášeno více než 16 000 fanoušků. To se zatím nepovedlo nikomu z nás. Např. ve skupně najde se 50 000 fanoušku reggae? je po mnoha týdnech „pouze“ něco přes 8 800 fans.

Ještě k Michalovi, je mu teprve 16, je z Trutnova… tím můžeme vysvětlit jeho chování před kamerami. Mimochodem, kdo z nás ví, jak se chová mimo ně? Má rád reggae a celkem obstojně zpívá. Přejme mu, aby i „po televizi“ zůstal normální a, pokud možno, i nadále myslel vlastní hlavou. Měli bychom mu podat ruku a nikoli nastavit nohu. To spojení by mohlo být prospěšné oběma stranám, on přivede lidi a my nabídneme kvalitu… Kdo bude mít tu odvahu?

Scénáře jsou v podstatě jenom dva:

  1. Buď to bude někdo z nás,
  2. nebo nějaký „šikovný“ obchodník, který  sice o reggae nic neví, ale rozhodne se zaplnit díru na trhu a vytěžit z toho co se dá…. Na čemž on možná  něco vydělá, ale reggae scénu to buď úplně rozloží nebo alespoň na delší dobu přibrzdí….
Michal na internetu:

https://www.facebook.com/sepsofficial

http://superstar2011.nova.cz/clanek/novinky/co-v-tv-nebylo-michal-seps-to-v-divadle-poradne-rozjel.html

https://www.evropa2.cz/news/ceskoslovenska-superstar-michal-seps-56009

http://www.facebook.com/pages/SuperStar-Michal-%C5%A0eps/177707418942050

http://www.facebook.com/pages/Michal-%C5%A0eps/168684346517344?sk=wall

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.
Back to top button