NovinkyZahraniční

Nominace na Výroční ceny Grammy 2020 jsou tady!

24. listopadu 2020 byly vyhlášeny nominace na letošní ceny akademie v rámci živého video přenosu na stránkách Grammy.com. Všechny nominace si můžete přečíst zde. Btw kategorie World Music byla přejmenována na Global Music. Wow, to jsou změny 😉

Letos členové akademie hodnotili více než sto reggae počinů, které vyšly od 1. září 2019 do 31. srpna 2020.

Vyhlášení 63. výročních cen Grammy se bude konat v neděli 31. ledna 2021.


Nominovaní na „Best Reggae Album“ jsou:
(alba musejí obsahovat alespoň 51% hracího času nové reggae nahrávky)

1. Skip Marley – Higher Place
2. Buju Banton – Upside Down 2020
3. Maxi Priest – It All Comes Back To Love
4. Toots and The Maytals – Got To Be Tough
5. The Wailers – One World


Skip Marley má za sebou dobrý rok. Kromě toho, že v nedávné době získal dvě nominace na Soul Train Music Award, v květnu se dostal na vrchol žebříčku Billboard Adult R&B Songs s duetem Slow Down společně s H.E.R. Jeho aktuální singl Make Me Feel s Rick Rossem a Ari Lennox se dostal na vrchol žebříčku hitparád. Jeho letošní, debutové EP Higher Place se dostalo na druhé místo v žebříčku Billboard Reggae Albums. Společnost Island Records jej vydala v srpnu. Jsou na ní např. featy s jeho strýcem Damianem Marleyem, dokonce i s dědečkem Bobem.

Skip Marley také získal Grammy nominaci v kategorii Nejlepší píseň R&B za hit Slow Down. Je to poprvé v historii cen Grammy, kdy byl Jamajčan nominován v hlavní kategorii R&B.


Upside Down 2020 je  šestou nominací pro Buju Bantona. Dříve byla nominována jeho alba Inna Heights (1999), Friends for Life (2004), Too Bad (2007), Rasta Got Soul (2010) a Before the Dawn (2011), které tehdy zvítězilo.

Upside Down 2020 vyšlo letos v červnu na labelu Gargamel Music / Roc Nation a je, celkem logicky  😉 ,  první deskou Buju Bantona po desetileté pauze. Na albu najdeme spolupráce s R&B zpěvákem  Johnem Legendem, Stephenem Marleym, Stefflon Don nebo Pharrellem Williamsem. Album obsahuje 20 skladeb a debutovalo jako číslo 2 v žebříčku Billboard Reggae Albums.

Na sociálních sítích Buju Banton komentoval nominaci: „Nechte hudbu mluvit, já chci být jen tichým posluchačem.“ Děkuji všem. Vyprávěcí album ve vyprávěcí době. #UPSIDEDOWN2020.”


Album One World legendárních The Wailers bylo vydáno letos v srpnu společností Sony Music Latin. Čtrnácti trackovou desku produkoval Emilio Estefan, manžel zpěvačky Glorie Estefan, i proto zní tak trochu „latino“. Na desce se kromě The Wailers podíleli Jesse Royal, Farruko, Shaggy, Cedella Marley, Skip Marley, Natiruts a Kush Gad. The Wailers byli nominováni též v roce 1990 za desku ID.


Maxi Priestova deska It All Comes Back To Love je třetí nominaci tohoto londýnského reggae zpěváka. Album vyšlo v září 2019 na labelu S-Curve Records a dostalo se až na druhou příčku žebříčku Billboard Reggae Albums. Na desce vystupují také Bounty Killer, Estelle, Anthony Hamilton, Shaggy a Inner Circle.

Předchozí nominace Maxi Priesta byly za Fe Real (1994) a Man with the Fun (1997).


Got To Be Tough od Toots and The Maytals vyšlo 28. srpna. Je to sedmá nominace pro frontmana Tootse Hibberta a šestá celková nominace pro The Maytals. Toots zemřel 11. září na komplikace spojené s covidem 🙁

Album od Trojan Jamaica / BMG je prvním počinem autora názvu reggae po více než deseti letech. V žebříčku Billboard Reggae Albums se dostalo na devátou pozici a do dnešního dne se ve Spojených státech prodalo více než 3700 kopií.

Toots and The Maytals získali Grammy v roce 2005 za True Love. Jejich předchozí nominace byly: Toots in Memphis (1989), An Hour Live (1991), Ska Father (1999), Light Your Light (2008) a Reggae Got Soul: Unplugged on Strawberry Hill (2013).


Maxi Priest
Skip Marley
Toots
Buju Banton
The Wailers ft. Emilio Estefan (druhý zleva)

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button