CZ/SKNovinky

Vyhlášení hudebních cen Anděl Allianz 2007 3. dubna příštího roku

Akademie populární hudby vyhlásí své výroční ceny Anděl Allianz za rok 2007 3. dubna příštího roku v Praze. Slavnostní ceremoniál se poprvé v historii cen uskuteční v Sazka Areně, největší kryté hale v České republice. Přímý přenos bude na svém prvním programu vysílat Česká televize.

Žánrové výroční ceny Anděl Allianz 2007 budou předány v televizním pořadu Noc s Andělem 29. března 2008. Následující den začne Andělský týden, během kterého se každý den, až do slavnostního ceremoniálu v Sazka Areně, bude v pražských klubech hrát hudba mnoha stylů a žánrů.

Akademie populární hudby je rovněž vyhlašovatelem prodejních cen Deska roku Allianz 2007. Vyhlášení výsledků prodejnosti českých i zahraničních alb za letošní rok se uskuteční 16. února 2008 v pražském Paláci Hybernia a v přímém přenosu jej bude vysílat TV Prima.


Poznámka Reggae.cz

Po loňské premiéře se i letos bude udělovat žánrový Anděl v kategorii Ska & reggae. Historicky prvním držitelem tohoto Anděla (a zdůrazňuji, že zcela zaslouženě) se stala skupina Švihadlo za album Oči otevřený. V užší nominaci byly také kapely Basta Fidel (s deskou Plezír budou soutěžit i letos, protože akademický rok se počítá od září roku předchozího) a Urban Bushman s albem Heart.
DJ Kaya


Ska & reggae akademie jsou:
předseda – odborný garant:

DJ Kaya (Radio 1, Swamp Safari, Reggae.cz)

členové pro akademický rok 2006:

Alesh One (SkillFull Sound)
Boldrik (ČRo 4 – Radio Wave, HuLiDi, Dub In Da Trip)
Campo (The Chancers, Rude Audio, Filter)
Mr. Bungle (Mighty Sounds, HPK Productions)
Mr. Tříska (OneLove.cz)
Černoch (Rastaman.cz)
Filip Stan (Reggae Grooves)
Hloušek (SKAntorSKA Party)
Hroutil (Swamp Safari)
Jahtecky (Jahtec Jammin‘ Job, Jahtec Jammin‘ Teechaz)
Mišo (Waddup.net)
Pavel Kloupar (SázavaFest, inpromotion)
LZH (Ska.energia.cz, Sultan Soliman)
Ruda (SkaWeb.cz)
Syncro (GunJah Records, Royal Hi-Fi, ex Babylon Station)
Tandega (Nebiba, ex Messenjahs)
Zip (Discordia)

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button