NovinkyZahraniční

Toots & The Maytals vyhráli Reggae Grammy 2021

Toots and the Maytals dnes v noci vyhráli v kategorii Nejlepší reggae album na udílení cen Grammy 2021 . Album Got to Be Tough bylo vydáno jen několik dní před smrtí Fredericka Nathaniela „Toots“ Hibberta, který zemřel 11. září 2020 ve věku 77 let. Maytals zvítězili nad Buju Bantonem, Skipem Marleym, Maxi Priestem a Wailers. Je to druhé vítězství Grammy pro Toots and the Maytals poté, co v roce 2004 vyhráli Nejlepší reggae album za desku True Love.

GRATULUJEME!


Nominace na Nejlepší reggae album 2021:

Buju Banton – Upside Down 2020
Skip Marley – Higher Place
Maxi Priest – It All Comes Back to Love
VÍTĚZ: Toots & the Maytals – Got to Be Tough
The Wailers – One World


Btw opět se potvrdilo, že Reggae Grammy nejspíš vyhrajete pokud se jmenujete Marley nebo jste členem The Wailers nebo slavíte kulaté narozeniny nebo jste v daném roce neobvykle komerčně úspěšný nebo v daném roce zemřete… to nejsou pomluvy, ale jen analýza všech výsledků  😉  V každém případě, už získání nominace je známkou neoddiskutovatelné kvality.


Klipy všech nominovaných najdete v našem článku Nominace na Výroční ceny Grammy 2020 jsou tady!


Kompletní seznam předchozích vítězů v kategorii BEST REGGAE ALBUM jsou v našem článku GRAMMY AWARDS 2020 – NOMINACE V KATEGORII BEST REGGAE ALBUM

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.
Back to top button