Pozvánka

Projekt ENERGY of DUB a jejich nový český LABEL

“ENERGY OF DUB“ je hudebně-benefiční projekt, jehož primárním žánrem je DUB & STEPPAS music a hlavním cílem je pomocí muziky pomáhat těm, kteří to potřebují. První večírky, s názvem ENERGY of DUB, proběhly pod taktovkou DJky Satiwy (Míša Kuklová) už v roce 2011. Jednalo se o malé komorní večery, které postupně  propojovala s různými aktivitami, jako jsou workshopy, přednášky, bazary či benefice a díky tomu se zformovala platforma se stejným názvem a hlavní myšlenkou: „PODPORUJEME MUZIKOU„

Od roku 2018 je aktivním členem i DJ Abassta (Jakub Kadleček) a jejich společná sbírka vinylových desek zahrnuje širokou škálu i dalších hudebních směrů jako je Reggae, Roots, Steppas, Dubstep, Jungle až po a Drum’n’bass.
Finanční prostředky na benefiční účely hromadí hlavně díky jejich stánku, který vozí sebou na akce a na kterém můžete zakoupit kromě triček a vinylů také ručně vyrobené předměty od Satiwy.
Od vzniku projektu se už povedlo podpořit různé segmenty jako jsou psí útulky, zvířata v tísni, azylové domy, Jedličkův ústav, znevýhodněné děti v Keni či projekty Aponedo, Člověk v tísni, Srdcem Robinson a Wakitaka Charity atd.

 

A jak vznikl Energy of Dub label?

Celé to začalo myšlenkou, jak by se mohl projekt posunout zase o krok dál a i když to byl z počátku spíš nereálný sen, zázraky se dějí a my máme obrovskou radost, že to vyšlo a díky tomu můžeme ještě víc rozšířit naší oblíbenou hudbu, podpořit producenty a zároveň zachovat naší hlavní benefiční myšlenku 🙏❤️
Vše jsme spustili v září 2022 prvním digitálním vydáním *CZ&SK DUB UNITY COMPILATION vol.1.„, které vzniklo spojením dubové komunity „Czech & Slovak Soundsystem Culture“ a díky živým online streamům v době covidu pomohlo odhalit, že v našich relativně malých zemích, vzniká spousta kvalitní a originální produkce.

Čekujte zde 👇
https://energyofdub.bandcamp.com/album/eodcomp001-cz-sk-dub-unity-compilation-volume-1

Čekalo nás ale ještě hodně práce a tak jsme se do toho pustili s veškerou energií a jsme hrdí na to, že už začátkem prosince 2022 spatřila světlo světa naše první deska, na které svou tvorbu představil talentovaný producent a náš dobrý kamarád EchoBoy (Adam Kupec), původně známý pod pseudonymem Riddim Tuffa, který nám pomohl tuto myšlenku zrealizovat.

K poslechu zde 👇
https://on.soundcloud.com/jaep5

Zakoupit ji bude možné od 13. 1. 2023 zde 👇
https://energyofdub.bandcamp.com/

Zároveň jsme také vypustili pozvánku na naší první RELEASE PARTY, která proběhne v Praze v Radlické kulturní sportovně už v sobotu 28. 1. 2023 a kde svůj sound system postaví kluci z Dub Colectiv a hlavním hostem nebude nikdo jiný než zmíněný EchoBoy. Další, kdo tam roztočí své vinyly bude Maara Steppa, který nám také hodně pomáhá nejen po grafické stránce a za Energy of Dub to celé uzavřeme jako DJs Satiwa & Abassta 🙏

pro fb událost klikni na flyer 👇

 

*Veškerý výtěžek z akcí i z prodeje desek bude vždy věnován na podporu nezávislých kulturních subjektů v České republice a na Slovensku a na vybrané charitativní a benefiční projekty.

Děkujeme, že nás podporujete v tom, co děláme 🙏
🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.
Back to top button