editorial

Editorial č. 18

Ahoj, lidi,

Závěr roku nám přinesl několik významných hudebních lahůdek v čele s koncertem dancehallového krále BEENIE MANa a jeho skvělé kapely Zagga Zow Band. Lucerna Music Bar sice mohl být ještě o trochu plnější (balkon byl obsazen tak z poloviny), ale konečně celkový počet návštěvníků odpovídal předváděné kvalitě. Big up to Jahmusic! A to i za těch 10 let dobré práce!!!


O den dříve v místě konání zimní verze festivalu Uprising v Bratislavě propukl požár, Beenie Man byl už v hotelu… Mr. Cocoman na podiu zachoval ledový klid a i díky jemu a je ho pokynům lidi celkem v klidu odešli a i přes pozdější výbuchy tlakových nádob se nikomu nic nestalo. Ještě že Jah existuje a chrání nás….  Snad ochrání i Uprising a příští rok proběhne bez vichřice a bez požáru .

Kapely a nově i zpěváci POZOR!!! Přihlášky do EUROPEAN REGGAE CONTEST 2012 má uzávěrku již 6.1. 2012!!!!

„Televizní hvězda“ Michal Šeps se sice pozvolna, ale konečně zabydluje i na „skutečné“ reggae scéně, která z něj doposud byla, řekněme, poněkud rozpačitá… Nicméně, osobní setkání ve většině případů boří bariéry a snad nás Michal příjemně překvapí novými písničkami, které, dle našich ověřených informací, právě vznikají.

Nové desky na konci roku vydaly: Larika album KosmodiskFast Food Orchestra celkem experimentální LP Wanted For Cooking s hitem Modrá raketa a The Spankers představili svou novou zpěvačku Sisu Feherovou na SP Party Lovers.

Naše kolegyně Werii otevřela, a nutno podotknout, že velmi úspěšně, dancehallové kurzy nejen pro holky. Pokud si taky chcete zavrtět různými částmi vašich tělíček, podívejte se sem.

I tentokrát můžete hlasovat do Česko-Slovenské hitparády Velká sedma na Radiu 1, a právě třeba pro Fast Foody.  Hlasuje se tady. A můžete i ledacos vyhrát……

Taky jsme přidali asi ta 1200 nových fotek. K vidění jsou zde.

Reggae.cz je zase on line!

I my vzpomínáme na Václava Havla, protože bez něj by s největší pravděpodobností neexistoval ani tento server. R.I.P.!!!!!

Sledujte náš kalendář akcí, docela slibně se plní

Ještě stále nabízíme spolupráci i dalším psavcům, kteří se orientují v reggae ska! Ozvěte se nám na adresu redakce@reggae.cz.

Reggae.cz vám přeje úspěšný konec roku 2011 a celý rok 2012!!!
Statistika: 1560 dnů provozu, 118 400 přístupù, viz .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu redakce@reggae.cz.

Letáky a programy posílejte na adresu akce@reggae.cz. Zveřejnění letáku na naší titulní stránce je podmíněno uveřejněním našeho loga na letáku.

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button