Kaya News archiv

KAYA NEWS 49

Ahoj lidi,

v pondělí 9. června 2003 podlehl zraněním, která si způsobil pádem z kola, můj kamarád – frontman skupiny YO YO BAND – Vladimír Tesařík. Bylo mu 55 let. Je mi z toho smutno a nemůžu s tím nic dělat. Co je to letos za divnej rok? Dle prohlášení jeho bratra Richarda Tesaříka kapela nekončí a bude pokračovat dál bez Vládi.

—————————

Když jsem si myslel, že moje deprese nikdy neskončí, konečně přišlo jaro. 2x jsem si hupsnul padákem z výšky sice pouhých 1200 metrů, ale adrenalin a endorfiny zapracovaly :-). Pak jsem taky navštívil Valtické vinné trhy, což je můj každoroční balzám na nervy (a asi to odneslo několik milionů mozkových buněk ;-). No a v neposlední řadě to byl koncert newyorských THE SLACKERS, kteří vystoupili spolu s jamajskými hvězdami přelomu 60. a 70. let – královnou lover’s rocku, zpěvačkou SUSAN CADOGAN a hráčem na klávesy a zpěvákem GLENem ADAMSem, byvším členem legendárních THE UPSETTERS Lee „Scratch“ Perryho, kapely, která až do roku 1972 nahrávala s THE WAILERS, ale i dalšími klasiky jamajské hudby. Nechci znovu vytahovat historky jak jsem byl 2x na Jamajce a viděl koncerty desítek hvězd první velikosti, nicméně THE SLACKERS v Praze předvedli něco, co tu doposud nikdy, a to zdůrazňuji, zatím nebylo. Konečně plnohodnotný koncert!!!!! Kořínku, máš bod!!!!! Další Kaya News jsou tady, omlouvám se za zpoždění, ale živí mě něco úplně jiného a telefonické připojení k internetu taky není zadarmo.

—————————

Byl zahájen předprodej na festival REGGAE ETHNIC SESSION. Lze je objednat on line na stránce festivalu a také u našich přátel v různých městech a různých obchodech. Seznam prodejních míst sledujte na http://www.reggaefestival.cz/. V Praze to bude opět v CD Shopu RADOST FX na Bělehradské ulici 120 (u stanice metra I.P. Pavlova), také na druhém konci Bělehradské ulice v BULLDOG Shopu, Bělehradská 45 (tram BRUSELSKÁ) a nově též v Čajovně POD STROMEM ČAJOVÝM, Mánesova 55, Praha 2 (tram ŠUMAVSKÁ), v Karlových Varech v Dobré čajovně, v Olomouci v Indies, ale i jinde. Aktuální seznam předprodejních míst najdete na webových stránkách festivalu http://www.reggaefestival.cz/. Poslední akvizicí do Žízníkova je zatím HYPNOTIX!!!! Takže uvidíte to, co nikde jinde, kompletní domácí pozitivně vibrační špičku a několik vynikajících zahraničních hostů, jako např. YELLOW UMBRELLA z Německa a TUMBAO z Polska.

Pokud přijímáte tv signál STANICE O, koukněte na teletext str. 429.

Na stránkách festivalu jsou též ke stažení reklamní spoty jak pro radia, tak i pro TV!

——————-

Členové ReggaeFusionCzechRepublic mají nárok na zlevněnou vstupenku za 290 Kč.

detaily na https://www.reggae.cz/ Msg. 604

—————————

  1. června oslaví

ReggaeFusionCzechRepublic 3 roky trvání!!!

—————————

No comment!

http://www.jetstar.co.uk./

—————————

  1. dubna ukončil svou činnost brněnský klub KROKODÝL http://www.krokodylclub.cz/

Čest jeho památce! :-(…. ale z jejich webu vyplývá, že se snad začne znovu 🙂 – jo, jo, vypadá to, že Krokodýl se změnil na FASHION CLUB, program je zatím poněkud „nečitelný“.

——————–

Nikdy nezapomenu na to, jak plný sál (cca 600 lidí) skandoval moje jméno 😉 Bohužel, klub DOMA v Ústí nad Labem, podle mě, nejlepší klub, v kterém jsem kdy u nás hrál, je již minulostí. Co asi bude místo něj??? :-(((

——————–

Máte jedinečnou příležitost vidět historicky první videoklip kapely VERTIGO.

Nastartujte kliknutím na auto!

http://zewl.com/vertigo.html

——————–

Kdysi, tuším, že v sedmé třídě, jsem si chtěl udělat seznam všech skupin na světě. V okamžiku, kdy jsem měl popsaný piják z obou stran, jsem zjistil, že to asi nezvládnu….

Stránka dalšího zpěváka http://www.geocities.com/jah_elvis/

——————–

O Jahovu domovinu se nezajímají jen rastafariáni

http://www.mujweb.cz/www/katka22/

——————–

Domovská stránka Winstona Rodneye

http://www.burningspear.net/

POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!!!

BURNING SPEAR vystoupí 5.8. v Pražském Roxy

——————–

Když už jsem u těch super hvězd, tak ještě se můžeme těšit např. na tyto:

LEE „SCRATCH“ PERRY (JA), MAD PROFESSOR (UK) – 1.6. – Roxy (já vím, že už to bylo)

THE SKATALITES (JA) 21.6. na festivalu RESPECT

všichni důležití CZ & SK na REGGAE ETHNIC SESSION – 27. -29.6. – Žízníkov u České Lípy

DREADZONE (UK) – 17.7. Roxy

BLACK UHURU (JA) 27.8. Roxy

——————–

http://www.reggae.sk/ už zase maká – huráááááá!

novinky: Kickfest v Novych Zamkoch by sa mal niest v duchu reggae – podla zatial neoficialnych informacii by na nom mali medzi inymi vystupit aj Ziggi Marley, Morgan Heritage Skatalites a Reggae Dancehallovy stan bude zase na Pohode….

pozn. Kaya – ty to teda rozjížděj!!!!!! Na http://www.reggae.sk/ najdete též seznam akcí na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku.

——————–

Chcete vědět, čím se baví Černoch nebo Fido ve volném čase? To je úlet!

http://www.actionscripts.co.uk/chat/

——————–

Docela zajímavá stránka SKA punkmania

http://sweb.cz/dzim/

——————–

I Man would like to invite everyone to check out the new track mi

released at the versionist: http://www.versionist.com/music.php?id=72

One Love, Yesus Dread

—————————————-

Občas mám pocit, že na světě existuje víc vydavatelů než posluchačů 😉

http://www.smuggrecords.com/

http://www.fiwimusic.com/

——————–

http://64.248.63.201:7777/ je adresa reggae radia spojeného s http://www.rootsnculture.com/

—————————————-

nabídka pro podnikavější z nás:

Greetings, „BOOYAKA“ is a „Spiritually“ based Reggae, Dancehall, an Ska music magazine that is geared towards unity in the community of Reggae music. With disrtibution in California, New York, Long Island, Florida, Jamaica an Hawaii, „BOOYAKA“ surly has clients for your product. We are currently seeking distributors in your area. If you would like to receive a „Press Kit“ with a sample of „BOOYAKA“, disrtibution map, and rate card, please respond to the address below: AnJahla@yahoo.com Please leave a contact # and mailing address. Thank you in advance for your time, -AnJahla- CEO „BOOYAKA“ Magazine

——————–

DJ HOUBA im memoriam

http://www.wesmir.cz/jahmusic/clanky/houba—ostatni.htm

——————–

Sqělá pomůcka pro skankující chataře

http://gbook.zewl.com/

——————–

NOVÝ REGGAE A ETNO KLUB POR FAVOR !!!

Hurá, pražské podzemí se opět otevírá a vítá do svých útrob všechny hudbymilné, tancechtivé a vůbec láskyplné a pozitivní lidi. O několika akcích v novém klubu Por Favor v na Malé Straně jsme vás už informovali – vizte tedy, že se toto velepříjemné místo slibně rozjíždí. Zatím je tu většinou otevřeno od středy do soboty, a to od deváté hodiny večerní. Slyšet tu můžete hlavně reggae – a to v jeho nejrůznějších podobách: v pátek je to zpravidla roots reggae z bohaté cd kolekce mladého selektora Roots Controllera, který na svých Reggae fridays vždy rád uvítá i váš doprovod na nějaké ty donesené perkuse popř. dechy; ve středu a ve čtvrtek se potom střídají různí známější i neznámější selektoři nezařaditelný BabylonRocker nebo dancehallový Anděl – včetně našeho milého zpívajícího diskžokeje Lomeshe. Dalšími esy v rukávu jsou potom slovenský dj Gadjo se svými etno-punkovými nátěry z celé zeměkoule (hraje někdy v sobotu a někdy ve středu) a dj Afrikatu z Ghany, jehož Afro-carribean dance party (každou druhou sobotu a některé středy) vás určitě zahřejí a roztančí. Čas od času tu budete moc slyšet i nějaká ta živá vystoupení, na neděle se třeba chystají bubenické jam-sessiony atd. atd. Klub je otevřen všem – klidně si tedy někdy přijďte zahrát nebo zazpívat! (- kontakt pro vážnější zájemce: Antonie – 602 612 980.)

Klub najdete na adrese: Tomášská 14, což je mezi Malostranským náměstím a metrostanicí Malostranská – tedy na Malé Straně. A nelekněte se té restaurace nahoře, tou jen projdete (ale kdo na to má, ať si klidně i něco dá), a pak už jen sestoupíte po schodech a jste tam! Johanes

————————————

Neotřelý rozhovor s Danielem Nekonečným

http://music.box.sk/news.php3?id=8236

——————

Italský reggae festival http://www.rigireggae.too.it/

——————

Rasta Business http://www.rastaproducts.com/

——————

A tohohle znáte? http://www.carlmcdonald.ontheweb.com/

——————

Docela zajímavý portál http://www.heartical.net/

——————

Reggae veterán se vrací

http://www.sonicbids.com/na/epk.asp?talentID=3183&name=brequirements

————————————————————–

Veselá historka z Negrilu – teda Lukáši :-O

http://www.theregister.co.uk/content/28/30237.html

——————

Co všechno mi nechodí poštou? http://www.thesedrugs.com/

——————

Jak tak sedím před monitorem a s hrůzou pozoruji zvětšující se částku na connection metru dostal jsem se i k recenzi na film Pupendo. Opravdu excelentní – stojí za přečtení!

http://www.vosanajazyku.com/index.php?p=19&more=119

——————

Zase další reggae zpěvák – včetně ukázek

http://www.towerrecords.com/product.aspx?pfid=2779606&cc=USD

——————

THE CHANCERS info:

Naše druhé dlouhohrající cédéčko už se skoro vyklubalo. Máme nahráno, máme smícháno, tak už nás jenom na konci měsíce čeká master. Zatím můžete trénovat uši! Těšte se na Friendly Fire. Náš internetový obchod je na dně. EP Teach The Rich je beznadějně vyprodané a taky nám zbývá už jen pár posledních kousků prvního cedéčka Rudeboy Polka. Rozhodli jsme se je schovat pro prodej na koncertech. Pokud ho nemáte, vychytejte poslední kousky v obchodech, protože další edici debutového alba do budoucna nechystáme.

——————

Dostalo se mi do pracek neco cd nosicu SPLITTERS-International Smugglers. Tihle britští gentlemani hrají velice slušné trad ska v tom dobrém slova smyslu a tresen na dortu je zpevakuv nakraply vokal. Majitele Banana #3 si mohou poslechnout na přiloženém cd (skladba č.19), nemajitele si můžou stahnout ukázku na http://www.splitters.co.uk/. No a to cele je k mani za nehorazny poplatek 150,- czk (+posta) to je vše diky z pozornost. S pozdravem, Don Bruno donbrunoferrari@seznam.cz

——————

Stránka holandského rádia http://www.thereggaebeat.com/

——————

A ještě jedna francouzská stránka http://www.reggaelution.net/

——————

NA KULTURU!!!!!!!!!!!!!!! – koncerty a parties na území CZ & SK (velmi vyjímečně i jinde 🙂

Interpreti, kteří chtějí být uváděni v této rubrice, nechť mi dají vědět svoje termíny.

Kromě Kaya News je tento program uváděn i v pořadech Reggae klub a Reggae dancehall na Radiu 1 a na internetových portálech a klubech viz níže.

P.S. já si ovšem vyhrazuji právo výběru, např. heavy metalový koncerty tu nenajdete 🙂

——————-

9.6. pondělí

BIG D AND THE KIDSTABLE (USA), ALL NO STARS, 2V1 – Praha 5, Futurum Music Bar

——————-

10.6. úterý

SM LOMOZ – Praha 3, Palác Akropolis – vstupné 20 Kč

LIQUID A – Praha 7, Wakata – 21:00

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

——————-

11.6. středa

FISHBONE (USA), VERTIGO – Praha 1, Roxy

ŠVIHADLO – Brno, Moravská galerie – 20:00

——————-

12.6. čtvrtek

ČANKIŠOU – Brno, hotel Amphone

——————-

13.6. pátek

ŠVIHADLO – Praha 2, Vinohrady fest

VERTIGO – Praha, klub V Jelení

ČANKIŠOU – Písek, slavnosti

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Proboštská jezera, Reggae meeting, 18:00

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

14.6. sobota

ŠVIHADLO – Dobřany u Plzně – Městské slavnosti

KAPELA SNOO – Novohradské hory

ČANKIŠOU – Levice

——————-

15.6. neděle

Bubenická etnodílna pod vedením Luboše Holzera – Praha 1, Rock Café, 20.00 – 22.00

——————-

17.6. úterý

KAPELA SNOO – Praha 1, Malostranská beseda

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

——————-

18.6. středa

URBAN BUSHMAN, ALL NO STARS – Praha 4, Vyšehrad, ul. Na Topolce – 16:00

MY NEVÍME – Plzeň, Inspiral – 21:00

BEATZ SMOKIN‘ WEEDZ – Praha 7, Wakata – 21:00

——————-

19.6. čtvrtek

beNUTS (D), FAST FOOD, VERTIGO Skankin´ Pragga7- Praha 1, Rock Café

——————-

20.6. pátek

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Ústí nad Labem, klub Circus

THE CHANCERS, SWAMP SAFARI FAMILY – Praha 7, Stromovka Music Garden

YELLOW UMBRELLA (D), 2v1, GREEN SMATROLL Skankin´ Pragga7- Praha 1, Rock Café

ČERNOCH & KUNTA KINTE – Hranice, koupaliště – 20:00

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

21.6. sobota

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Tábor, Planet Roxy – opoledne

THE SKATALITES (JA) a další- Praha, ostrov Štvanice – festival RESPECT

MY NEVÍME a další – Plzeň, Pod lampou

JAH DIVISION SOUNDSYSTIM, ROOTS & CULTURE SOUND SYSTEM – Bratislava, Spojka

——————-

22.6. neděle

ACHANAK (UK) – banghra a další – Praha, ostrov Štvanice – festival RESPECT

Bubenická etnodílna pod vedením Luboše Holzera – Praha 1, Rock Café, 20.00 – 22.00

——————-

25.6. středa

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Praha 3, Parukářka – open air – vstup volný! 18:00

——————-

==========================

festival REGGAE ETHNIC SESSION 2003

==========================

27.6. pátek

REGGAE ETHNIC SESSION 2003 – den 1

kapely:

STO ZVÍŘAT, ŠUM SVISTU, FIDEL CASTRO, THE CHANCERS, SM LOMOZ, VERTIGO, GREEN SMATROLL, VOKOKOS a další

sound systémy:

NOMAD, REGGAE GROOVES, COLTCHA UNITED, ROOTS & CULTURE (SK), BEATZ SMOKIN‘ WEEDZ a další

——————-

28.6. sobota

REGGAE ETHNIC SESSION 2003 – den 2

kapely:

HYPNOTIX, YELLOW UMBRELLA (D), TUMBAO (PL), YO YO BAND, ČANKIŠOU, FAST FOOD, SKA-PRA ŠUPINA (SK), FEHER FEKETE KEREK, KAPELA SNOO, 2V1, ALL NO STARS, RELAXACE, B4, ILAM

sound systémy:

SWAMP SAFARI, PRO SOUND SYSTEM, DJ GADJO, CZAJOVNA, JAH DIVISION (SK), URSIMON (Live act), COLTCHA UNITED, BINGI DEM, NABAZI GANGOO

——————-

29.6. neděle

REGGAE ETHNIC SESSION 2003 – den 3

GAIA MESIAH, DUB-O-NET, POLEMIC, ŠVIHADLO

sound systémy:

JAH MUSIC, ČERNOCH, BASHMENT PIRATES, DJ AMA

——————-

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

==========================

1.7. úterý

TLESKAČ – Plzeň, Zach’s Pub

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

——————-

3.7. čtvrtek

TLESKAČ – Jesenická přehrada u Chebu

——————-

4.7. pátek

ČANKIŠOU – Třebíč

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

5.7. sobota

ŠVIHADLO – Lažánky u Brna

POLEMIC, ŠVIHADLO, ČANKIŠOU – Český Brod – Rock For People

ČANKIŠOU, TLESKAČ – Litoměřice – festival

——————-

7.7. pondělí

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM + guest – Praha 7, Stromovka Music Garden

——————-

8.7. úterý

POLEMIC – Karlovy Vary – filmový festival

TLESKAČ – Prachatice – Summercamp

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

11.7. pátek

POLEMIC – Ostrava – Colours of Ostrava

ČANKIŠOU – Strážnice

VERTIGO, 2V1 – Strakonice, Kashe

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

12.7. sobota

ŠVIHADLO, ČANKIŠOU, DUB-O-NET – Ostrava – Colours of Ostrava

POLEMIC – Nové Zámky – Klikk fest

——————-

15.7. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

17.7. čtvrtek

DREADZONE (UK) – Praha 1, Roxy

POLEMIC – Plzeň, Zach’s Pub

——————-

18.7. pátek

POLEMIC, TLESKAČ – Stadlec, festival Stádlecký most

FAST FOOD – Černošice

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

19.7. sobota

POLEMIC – Trenčín – Pohoda

——————-

20.7. neděle

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM + guest – Praha 7, Stromovka Music Garden

——————-

22.7. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

25.7. pátek

POLEMIC – stredisko Vratna

FAST FOOD – Hrušovany u Brna

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

26.7. sobota

ŠVIHADLO – Malá Skála, festival

==========================

KAPELA SNOO, FAST FOOD, TUMBAO (PL), HABAKUK (PL), ČANKIŠOU,SULTAN SOLIMAN, UHLÍ, SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM, NOMAD SOUND SYSTÉM (DJ

Podstatou programu je participace: pronajímatel sleví 30 % znájmu, nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 %.

Praha, 20. května

Nový dotační program „COVID – Nájemné“ připravený Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) projednala vláda. Další podpora z řady COVID má za cíl pomoct podnikatelům, kterým byl mimořádnými opatřeními zakázán prodej zboží a služeb v provozovnách, což jim snížilo schopnost platit nájemné. Podstatou programu je participace: pronajímatel sleví 30 % z nájmu, nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 %.

Program se má týkat nájemného za druhé čtvrtletí. Do června totiž situaci řeší mimořádné opatření vlády, které říká, že zpoždění platby nájmu za nebytový prostor kvůli koronaviru není důvodem k výpovědi. „Program COVID – Nájemné je jedním z nejnáročnějších návrhů, kde odhadujeme, že si příspěvek státu na nájemném za tři měsíce vyžádá 4 až 5 miliard korun. Platit má, že pokud se pronajímatel a nájemce dohodnou, stát je připraven přidat 50 %,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Inspirovali jsme se na Slovensku, obdobně to mají i ve Švédsku, Estonsku aj. Jde o pomoc pro všechny, kteří nemohou provozovat živnost.“

V souvislosti s novým programem vzniká na MPO speciální tým, který bude mít žádosti na starosti. Protože jde o dotaci, pravidla už nemusí jít do Parlamentu, vychází se z dřívější legislativy. „Program respektuje dočasný rámec Evropské komise, podle kterého je nyní možné poskytovat přímé granty až do výše 800 000 eur. Dotace, která je určená výhradně na částečnou úhradu nájemného podnikatelům, jejichž činnost ovlivnil koronavirus, se bude financovat z vládní rozpočtové rezervy,“ dodává náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro zahraniční vztahy a EU Martina Tauberová a dodává: „Po projednání vládou je nyní nutná notifikace programu Evropskou komisí. Poté bude program bezodkladně vypsán.“     

Podporu podle projednaného materiálu budou moci čerpat fyzické osoby – podnikatelé nebo právnické osoby, které podnikají podle živnostenského zákona v pronajaté provozovně. Dotace 50 % nájemného na měsíce duben, květen a červen bude do maximální výše 10 milionů korun. Podnikatelé ji budou moct čerpat v případě, že nemohli v kontextu s koronavirem prodávat zboží a služby v provozovnách alespoň v části období mezi 13. březnem a 30. červnem 2020. „U nájemců, kteří mají pronajímatele z veřejné sféry, automaticky poskytneme 80 %, abychom vše zjednodušili, neboť státní subjekty budou slevu 30 % poskytovat,“ dodává vicepremiér Havlíček. Podrobnosti MPO zveřejní na webu www.mpo.cz, jakmile bude program schválen, respektive notifikován EK. Záměrem je maximálně využívat elektronické podání dokumentů s cílem vyřizovat žádosti co nejdříve.

– ex Hypnotix), COLTCHA UNITED a mnoho dalších – festival MUSIC ART – HORNÍ LHOTA 2003 (mezi Ostravou a Opavou)

==========================

——————-

29.7. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

30.7. středa

ČANKIŠOU – Náměšť nad Oslavou

——————-

31.7. čtvrtek

POLEMIC – Rudava – volleyball beach fest

——————-

1.8. pátek

POLEMIC – Martin – festival Nočné vlny

ŠVIHADLO – Varnsdorf, festival Čtverec – 22:00

ČANKIŠOU – Telč, festival

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

2.8. sobota

POLEMIC, ŠVIHADLO, ČANKIŠOU, DUB-O-NET – Týnec nad Sázavou – Sázava fest

FAST FOOD – Dolní Poustevna, festival

ŠVIHADLO – Cheb, festival

TLESKAČ – Svojšice – Antifest

——————-

3.8. neděle

POLEMIC, FAST FOOD, SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Praha 7, Stromovka Music Garden

——————-

5.8. úterý

==========================

BURNING SPEAR, SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM – Praha 1, Roxy

==========================

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

8.8. pátek

DUB-O-NET – Nový Jičín, náměstí

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

9.8. sobota

ČANKIŠOU – Rožnov pod Radhoštěm, T club

POLEMIC – Duchonka

DUB-O-NET – Frýdek – Místek

——————-

10.8. neděle

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM + guest – Praha 7, Stromovka Music Garden

ČANKIŠOU – Rychnov nad Kněžnou

——————-

12.8. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

15.8. pátek

ČANKIŠOU – Plzeň

ČANKIŠOU – Aš

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

16.8. sobota

SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM a STARÝ PECKY – Ústí nad Orlicí

ČANKIŠOU – Hněvousice u Mnichova Hradiště, open air Vostrov

——————-

19.8. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný12

——————-

21.8. čtvrtek

POLEMIC – Žilina – Harley pub

ČANKIŠOU – Český Krumlov, festival

——————-

22.8. pátek

ŠVIHADLO – festival TRUTNOV Open Air

POLEMIC – Modra – festival HODOKVAS

POLEMIC, GREEN SMATROLL, 2V1 a další – někde u Zlína – Raskafest

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

23.8. sobota

==========================

festival REGGAE MARATHON – 2. ročník

Hněvousice u Mnichova Hradiště, open air Vostrov:

PAPRIKA KORPS (PL), FEHER FEKETE KEREK, VERTIGO, SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM, THINK OF ONE SOUND SYSTEM (B)

==========================

POLEMIC – Bielawa (PL) – festival

TLESKAČ – Trutnov, Open Air

ČANKIŠOU – Pacov

——————-

24.8. neděle

POLEMIC, ČANKIŠOU – festival TRUTNOV Open Air

——————-

26.8. úterý

NOMAD SOUND SYSTEM – Praha 1, Chateau Rouge

DJ GADJO – Praha 1, Rock Café – FREE PUERTO – taneční ethno plavba – vstup volný

——————-

27.8. středa

BLACK UHURU (JA) – Praha 1, Roxy

——————-

29.8. pátek

POLEMIC – Prievidza – narodeniny Radia BETA

ČANKIŠOU – Frankfurt (D) – festival

SM LOMOZ – hrad Točník

DJ AMA – Praha 1, klub Vagon – 24:00

——————-

30.8. sobota

DUB-O-NET – Třeboň, festival

TLESKAČ – Slaný

——————-

Změna programu vyhrazena!

————–

RADIO 1:

Reggae & Ska (ale i ragga, dancehall, rock steady, dub atd.) v éteru:

V Praze, ale i v Krkonoších a jinde na 91.9 FM

a taky pres internet:

http://live.atlas.cz/radio1/radio1-10.asx mono

http://live.atlas.cz/radio1/radio1-20.asx stereo

http://live.atlas.cz/radio1/radio1-30.asx stereo

R1 vysílá též ve formátu MP3 stream

podrobnosti najdete na adrese http://www.radio1.cz/

13.6. 23:00 – půlnoc Reggae klub

20.6. 23:00 – půlnoc Reggae klub

25.6. 01:00 – 02:00 Reggae Non Stop

25.6. 05:00 – 05:30 Reggae Dance Hall

27.6. 23:00 – půlnoc Reggae klub

04.7. 23:00 – půlnoc Reggae klub

09.7. 01:00 – 02:00 Reggae Non Stop

09.7. 05:00 – 05:30 Reggae Dance Hall

11.7. 23:00 – půlnoc Reggae klub

18.7. 23:00 – půlnoc Reggae klub

23.7. 01:00 – 02:00 Reggae Non Stop – RASTAFARI BIRTHDAY!!!!!!!!

23.7. 05:00 – 05:30 Reggae Dance Hall

25.7. 23:00 – půlnoc Reggae klub

01.8. 23:00 – půlnoc Reggae klub

06.8. 01:00 – 02:00 Reggae Non Stop

06.8. 05:00 – 05:30 Reggae Dance Hall

08.8. 23:00 – půlnoc Reggae klub

15.8. 23:00 – půlnoc Reggae klub

20.8. 01:00 – 02:00 Reggae Non Stop

20.8. 05:00 – 05:30 Reggae Dance Hall

22.8. 23:00 – půlnoc Reggae klub

29.8. 23:00 – půlnoc Reggae klub

Změna programu vyhrazena!

čas začátku je orientační a program může začít i s mírným zpožděním

po dobu vysílání mi můžete mailovat a posílat SMS na adresu studio@radio1.cz a zároveň jsem na chatu https://www.reggae.cz/ a Icq: 74613847. Zkuste to taky!!!!!

—————————————-

HUDBA VŠEMI SMĚRY – Pořad o world beatu a reggae uvádějí MJ VIKOTORSKI a DJ LOMESH na internetovém Radiu Akropolis (doufám, že jste tuto změnu již zaznamenali 😉 nikoli ve čtvrtek, ale každé úterý od 20:15 do 21:30 nebo si též můžete poslechnout záznam uložený na http://www.jahmusic.net/.

——————–

OÁZA – ČRo 3 – Vltava – každou druhou neděli večer s JIRKOU MAZÁNKEM od 23:15

——————–

Statistika:

Naše reggae a ska diskuzní skupina ReggaeFusionCzechRepublic má 196 řádných členů a je 12. skupinou z 209 v kategorii Reggae Groups.

NOVÍ ČLENOVÉ JSOU VÍTÁNI, PŘIHLAŠTE SE!!! Stačí poslat prázdný email na adresu:

reggaeF_CZ-subscribe@yahoogroups.com a pak potvrdit přihlášení. Návod je na úvodní stránce.

——————-

Kaya News 49 dostává přímo 603 adresátů v České republice i v dalekém zahraničí a 42 adresátů na Slovensku a dále si je mohou přečíst návštěvníci následujících portálů a klubů:

https://www.reggae.cz/

http://groups.yahoo.com/group/rudeboys

http://www.freemusic.cz/

http://www.techno.cz/

http://www.rastaman.cz/

http://www.rastafaria.webz.cz/klub

news:rec.music.reggae

http://kluby.quick.cz/klub.asp?klID=686

http://www.jahmusic.net/

http://www.partypeople.cz/

http://musicportal.jikos.cz/

http://www.zion.sk/

http://wwwceskyrock.cz/

Kaya News se mohou publikovat pouze jako celek. Program nebo jiné výňatky lze publikovat pouze po vzájemné dohodě a vždy s uvedením zdroje.

——————-

Kaya News 20 – 49 jsou uloženy na ReggaeFusionCzechRepublic, 10 – 49 na Rudeboys, starší vám můžu na přání přeposlat.

——————-

Taktéž disponuji SMS listem, který se sice částečně překrývá s mailing listem, nicméně moje SMS dostává 141 mobilistů v CZ a 6 na SK. U Eurotelu není žádný problém, všechna telefonní čísla mají jednotný formát emailové adresy +420vasecislo@sms.eurotel.cz, poslání emailu vyžaduje začít text SMSky kódem EML a adresou, na kterou chceme zprávu poslat, např. dj.kaya@atlas.cz. Napsanou zprávu je pak nutno odeslat na číslo 999111. Odpověď na přijatý email je úplně stejná, jako když chcete odpovědět na přijatou SMSku. U T- Mobilu musí mít adresát aktivován příjem emailu z internetu :(. To se dá udělat např. i z internetové kavárny na adrese http://www.tzones.cz/ a potřebujete k tomu znát váš kód PUK 2. Pozor při aktivaci! T-Mobil nejprve nabízí placenou službu za 90 Kč měsíčně, ale hned pod tím je sice omezená aktivace, ale za to, zcela zdarma! Všechny staré adresy přestaly fungovat, takže ti z vás, kdo mi neposlal svou novou emailovou adresu, bohužel, vypadli z mého SMS adresáře. Náprava je jednoduchá, pošlete mi vaši novou adresu! U Oskara si musíte aktivovat emailovou adresu také sami. Nejprve zaregistrujte svou e-mailovou adresu. Zvolte si uživatelské jméno (min. 4, max. 32 znaků – musí začínat písmenem a končit písmenem nebo číslicí) např.: REGGAE. Pak zadejte v menu mobilního telefonu „Psát zprávy“ tento text: EMAILZAP REGGAE. Textovku v této podobě odešlete na číslo 2255. Po odeslání textovky obdržíte potvrzení o úspěšné registraci a můžete začít službu SMS E-mail využívat. Vaše mobilní e-mailová adresa je: REGGAE@MUJOSKAR.CZ.

Pak už stačí jenom poslat Smsku na mojí adresu dj.kaya@atlas.cz a já vás zařadím do SMS listu.

——————–

Pokud Vás moje emaily obtěžují, prosím, klikněte sem, laskavě odešlete vygenerovaný email a já Vás vyřadím z adresáře.

——————–

Pokud Vás moje emaily neobtěžují, prosím, napište mi taky, např. sem nějaké reggae a ska novinky a drby z vašeho okolí 🙂 ať mám o čem psát 🙂

——————–

Pokud čtete Kaya News na některém ze spřátelených portálů a chtěli byste je dostávat přímo a kromě toho i další reggae a ska informace, prosím, klikněte sem a odešlete vygenerovaný email:)

——————–

Pokud máte svoji stránku a máte chuť podpořit diskusní skupinu ReggaeFusionCzech Republic, prosím, přidejte do vašeho html kódu následující text:

Click to subscribe to reggaeF_CZ

děkuju 🙂

——————–

1 Love

DJ KAYA

URL: http://www.radio1.cz/reggae a https://www.reggae.cz/

e-mail: dj.kaya@atlas.cz

icq: 141102529

12.6.2003 4:15:16

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button