Pozvánka

FESTIVAL REGGAE ETHNIC SESSION 2002

Českolipská agentura JARO pořádá během prvního prázdninového víkendu 3. ročník nezávislého open air festivalu REGGAE ETHNIC SESSION 2002. Od pátku 28.6. do neděle 30.6. 2002 vystoupí na dvou scénách více než reprezentativní vzorek všech českých a slovenských reggae (ŠVIHADLO, BABALET, HERMAKUTI …), ska (STO ZVÍŘAT, FAST FOOD, SKA-PRA ŠUPINA, FIDEL CASTRO …) a „takových podobných“ (ŠUM SVISTU, POSMRTNÉ ZKUŠENOSTI, SM LOMOZ …) kapel a sound systémů (SWAMP SAFARI, RUDE AUDIO, BASHMENT PIRATES …).

Festival se bude konat na rozsáhlém soukromém pozemku ve Vlčím Dole/Žízníkově nedaleko České Lípy. Cesta z města do místa konání festivalu bude značena, kromě toho pořadatelé zajistili kyvadlovou dopravu Česká Lípa – festival a zpět. Pokud návštěvníci použijí k cestování vlak, mohou vystoupit jen několik set metrů od hlavního vchodu do festivalového areálu v zastávce Vlčí Důl – Dobranov na trati 086 Liberec – Česká Lípa.

Na festivalu proběhne celkem 55 setů, 30 na hlavní scéně a 25 ve stanu Sound systémů.  Celkem vystoupí 21 kapel, 12 sound systémů a 8 nezávislých selektorů (Djů). Program je naplánován na 2x 49 hodin non stop. Hlavní scéně bude dominovat především živá hudba, druhá scéna bude patřit sound systémům, selektorům a Djům. Line up viz příloha.

Oproti již vytištěným a distribuovaným plakátům nastaly drobnější i významné změny v programu. Např. na páteční noc se pořadatelům podařilo ještě navíc zajistit vynikající skupiny HERMAKUTI a POSMRTNÉ ZKUŠENOSTI, naopak, kvůli personálním problémům nevystoupí v pátek litoměřická Existence.

Kvůli závazkům v zahraničí nevystoupí v sobotu skupina Bandaska a ze stejného důvodu bylo přesunuto i vystoupení skupiny ŠVIHADLO až na samý závěr festivalu na neděli od 14:00. Nedělní část festivalu navíc ozvláštní od 12:15 hod „elektronická odnož“ Švihadla – skupina DUB-O-NET.

Pořadatelé kladou důraz i na doprovodné akce, které jsou komponovány s přihlédnutím ke všem věkovým a snad i zájmovým skupinám návštěvníků. Na bubenický workshop pod vedením zkušených mistrů si zájemci musí přinést vlastní nástroj. Speciální program pro děti budou zajišťovat zkušení lektoři, resp. lektorky. Pro „odrostlejší“ jsou připravena 2 tetovací studia, pletení rasta copánků, malování henou nebo piercing. V areálu festivalu budou i prodejní stánky s uměleckými předměty. Odreagovat se bude moci i jízdou v offroadu nebo na koni. Jídlo a pití bude zajištěno po celou dobu trvání festivalu, a to jak pro vegetariány tak i pro zootariány. K dispozici bude pražská Čajovna pod stromem čajovým s bohatou nabídkou sortimentu čajů. Pořadatelům se podařilo zajistit i terénní projekt DROP IN o.p.s., který mimo jiné nabídne osvětový program, možnost konzultací s odborníky, testy HIV, testy těhotenské, kondomy ap.

Heslovitě:

 • Začátek festivalu: pátek 15:00.
 • Konec festivalu: neděle 16:00.
 • Celkové trvání festivalu 49 hodin non stop na dvou scénách.
 • Průvodcem festivalu bude populární moderátor pražského Radia 1 DJ KAYA.
 • RADIO 1 je oficiálním mediálním partnerem festivalu.
 • Lokální partneři festivalu jsou uvedeni na plakátech letácích a webových stránkách festivalu.
 • Bylo vytištěno 8 000 plakátů a 30 letáků, které byly distribuovány po celé ČR i na Slovensko.
 • Festival byl uveden mezi nejvýznamnějšími festivaly letošního léta v časopisech REFLEX, XMAG, ELLE, opakovaně i v televizním vysílání ČT 2 NOC S ANDĚLEM a předpokládáme, že i jinde.

 

Internetové prezentace:

Cena vstupenek:

 • v předprodeji 290,- Kč;
 • při nákupu 5 a více vstupenek najednou 270,- Kč;
 • na místě 350,- Kč

Prodejní místa:

Praha

Česká Lípa

 • Mira Gramodesky, náměstí TGM

Olomouc

 • CD Shop Indies, Denisova 8

Vstupenky lze objednat též na dobírku:

 • emailem na adrese deus@volny.cz.
 • telefonicky na mobilním čísle 0603467949.

Aktuální informace o učinkujících jsou i na http://www.reggae.cz.

Plakát, bannery a button jsou k dispozici na adrese:
http://www.volny.cz/clreggae/pages/stahuj.htm.

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button