Pozvánka

Green Småtroll 17 let na scéně!

Vždycky byli na české ska scéně tak trochu jiní. Když rezonoval ska punk, přišli se ska jazzem. Frontman neposkakoval uprostřed, ale stál na straně pódia, částečně skryt klávesami. Na rozdíl od ska mainstreamu se neodklonili k nothern soulu nebo rock’n’rollu, ale stojí si za svým a publiku nadále servírují své early reggae, rocksteady a samozřejmě už výše zmíněný ska jazz, v textech ovlivněné filozofií hnutí SHARP skins… Za těch 17 let se v kapele vystřídalo spousta muzikantů a jedna muzikantka a úplné začátky pamatují snad jen kytarista Adam a frontman a kapelník Kaňour, na začátku student pražské konzervatoře a nyní už etablovaný herec, známý jak třeba z Národního divadla, tak i z televize a filmových pláten.

Filip Kaňkovský

Green Småtroll se nezapomenutelně zapsali do české ska historie nejen svými koncerty a alby, ale především tím, že jako první česká ska kapela doprovázeli na koncertě legendu světového ska první velikosti Mr. Symaripa a v roce 2009 získali hudební cenu Anděl v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz.

Díky Filipově pracovnímu vytížení kapela moc často nevystupuje, a tak je vlastně každý její koncert malým svátkem.
Své 17. narozeniny oslaví Green Småtroll stylově v sobotu 21. prosince v pražském klubu FAMU. A tam byste určitě neměli chybět!!!

linky:

bandzone: https://bandzone.cz/greensmatroll
facebook: https://www.facebook.com/GreenSmatroll/



Kapela to vidí takhle: Jo a nikdy, nikdy, nikdy jsme neskončili!!!

Tahle ska jazzová parta, která inklinuje i k early reggae a rocksteady, se za těch sedumnáct let fungování dostala několikrát úspěšně za hranice Karlína, Zličína i Motola. Vydala 3 desky a ze jednu dostala cenu Zlatý Anděl, která už je dneska pro pamětníky.
Hráli s takovejma borcema jako jsou The Slackers, Doreen Shaffer, Babylon Circus, The Oppressed, New York Ska Jazz Ensemble a dalšíma. Až se to nechce věřit.
Po letech se v roce 20 vrátí na festival Mighty Sounds s novým materialem k připravovaný desce.
Nejlepší dechy na trhu. Přísná rytmika a pecky, co si druhej den budeš broukat.
Přijď a vem i babičku. Ta nás pamatuje, když jsme písní Sharp bourali starý Rock Café nebo klub Mlejn kdesi v Náckově, kam se jelo žlutym metrem, dylino.
Jsme přízraky z dob, kdy 2v1 byli na vrcholu sil, nejlepší deska Fast Food byla Fugison Party a my nosili 2 toneový hadry. Pojď nám!!!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.
Back to top button