Pozvánka

Nevereš prolomí prokletí v Roxy

Jména Cocoman, MessenJah a Dr. Kary není třeba dlouze představovat. Nevereš je stav mysli, kdy se tihle tři MCs sejdou a prolomí hranice žánrů.

Pokud se rozhlédnete směrem k české hudbě ovlivněné Karibikem, nemůžete přehlédnout tři nejaktivnější matadory. Cocoman, MessenJah a Dr. Kary jsou ve hře nejpozději od nultých let, mají za sebou slušnou sbírků releasů a svojí muziku soustavně vozí po klubech a festivalech. Možná jste někdy zahlédli jejich euforicky laděné live shows, určitě jste zaslechli jejich největší zářezy jako Tak už to bal, Jedna Láska, Balit, Zahradnická, Za obzorem nebo Terorista. Cocoman, který stojí za většinou hudební produkce pod pseudonymem Coco Jammin, vyprodukoval za posledních deset let úctyhodnou sbírku releasů, za které dostal i dvě ceny Anděl a nebál se spolupracovat s leckým od Jamese Cola, Saxe, Suverena nebo Emsy až po jamajské stars jako Spice, Ward 21 nebo Mr. Lex. Nevereš stojí ale tak trochu bokem celého reggae světa, který si s touhle partou asi každý z nás tak trochu automaticky spojuje.

Motto: “Tomu Nevereš” zaznělo v roce 2016 na debutové desce “Zpátky na strop”. Byli svého druhu vetřelci na půdě reggae scény. Neortodoxní mix vlivů přinesl do hry novou poetiku i zvuk. Videosingl Kotel byl manifestem svobodnějšího přístupu, kde je dovoleno víc, než v klasičtějších reggae a dancehall produkcích. Hype a hravost se míchá s fantasy, nadhled s psychedelií. Samozřejmě, že Jamajka, nebo spíše Karibik všeobecně, se v Nevereš nezapře, daleko víc se tu ale ozývá klubová elektronika, moombahton, EDM, rap, jungle nebo dokonce tekno. Není tajemstvím, že velkou inspirací byl na počátku Diplo a projekt Major Lazer. Zůstalo ale i to podstatné z jejich předchozích projektů. Do koncertů patří i jejich sólové tracky, často v nových verzích nebo remixech.

V poslední době o sobě Nevereš dali vědět znovu. Dvě nové pecky – Karavana a Trumpety – propojil epický dvojvideoklip, ve kterém se objevuje tolik míst a známých tváří, že by to bylo na samostatné povídání. Klip si každopádně pusťte, určitě tam najdete minimálně několik překvapení.

Prohlášení “prolomíme prokletí” ohlásilo znovuzrození Nevereš v nové podobě a premiérovou show v Roxy.

Co se vlastně mění? “Bude to zážitek, bude to podívaná. Živí muzikanti, světla, vystavěná show, hromada hostů, bude to legendární. Jinej level” říká Cocoman. Připojí se dechová sekce (Fido a Eydam z Fast Food Orchestra), backvokalistky (Sis Elo a Giela), taky bubenická crew Tokhi and the groove army nebo parta spřátelených artist jako Colectiv, Urban Robot, EllyZ nebo Dorsey. Vychytaná bude i light show a stage. Jako support zahraje Mikkim, United Flavour Sound System a samozřejmě Selector Boldrik.

Vezmi si ty nejlepší ingredience z místní reggae music a namíchej to s pořádnou taneční party v podzemní Praze roku 2022. Tomu Nevereš. Takže 11. 5. , to je to datum, kdy se potkáme na premiéře toho všeho v Roxy.

A #prolomímeprokletí

Nevereš – Karavana/Trumpety (Official video)

Nevereš – Kotel (Official video)

Facebook Nevereš

https://www.facebook.com/neveres/

Instragram Nevereš

https://www.instagram.com/tomu_neveres/

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button