Pozvánka

REGGAE ETHNIC SESSION 2002

Českolipská agentura JARO pořádá během prvního prázdninového víkendu 3. ročník nezávislého open air festivalu REGGAE ETHNIC SESSION 2002. Od pátku 28.6. do neděle 30.6. 2002 vystoupí na dvou scénách více než reprezentativní vzorek všech českých a slovenských reggae (ŠVIHADLO, BABALET …), ska (STO ZVÍŘAT, FAST FOOD, SKA-PRA ŠUPINA, FIDEL CASTRO …) a „takových podobných“ (ŠUM SVISTU, SM LOMOZ …) kapel a sound systémů (SWAMP SAFARI, RUDE AUDIO, BASHMENT PIRATES …). Celkem více než 30 interpretů.
Na rozsáhlém soukromém pozemku ve Vlčím Dole/Žízníkově nedale
ko České Lípy mohou návštěvníci očekávat 2 pódia
s programem 37 hodin non stop. Hlavní scéně bude dominovat především živá hudba, druhá scéna bude patřit sound systémům, selektorům a Djům. Doprovodné akce jsou komponovány pro všechny věkové, a doufáme, že 
i zájmové skupiny. Bubenický workshop pro návštěvníky pod vedením zkušených mistrů, speciální program pro děti, ale např. i tetovací studio, pletení rasta copánků, malování henou, piercing, jízdy v offroadech nebo na koních. Jídlo a pití bude zajištěno po celou dobu trvání festivalu, a to jak pro vegetariány tak i pro zootariány J . Z Prahy speciálně přicestuje i s personálem Čajovna pod stromem čajovým.

Průvodcem festivalu bude populární moderátor pražského Radia 1 DJ KAYA.
Parkovaní, stanovaní, pitná voda a WC v ceně vstupenky.
Začátek festivalu: pátek 15:00; Konec festivalu: neděle 16:00
Kyvadlová doprava Česká Lípa – Žízníkov zajištěna.

Cena vstupenek:

v předprodeji 290,- Kč; při nákupu 5 a více vstupenek najednou 270,- Kč; na místě 350,- Kč

Prodejní místa:
Praha
CD shop Radost FX, Bělehradská, Praha 2

Česká Lípa
Mira Gramodesky, náměstí TGM

Vstupenky lze objednat též na dobírku:
emailem na adrese 
deus@volny.cz nebo na mobilním čísle 0603467949

Oficiální web festivalu má adresy:
http://www.festival.rastaman.cz/ nebo
http://www.volny.cz/clreggae/

Aktuální informace o učinkujících jsou i na
http://www.reggae.cz

Plakát, bannery a button jsou k dispozici na adrese:
http://www.volny.cz/clreggae/pages/stahuj.htm

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button