Pozvánka

TURBULENCE (JA) + HOUSE OF RIDDIM BAND (AT) Velký hlas z ghetta Kingstonu poprvé v Praze už ve středu 27. června!

Léto je tady, a jelikož ne všichni si můžeme dovolit vysněné prázdniny v Karibiku a nebo alespoň na Jadranu, rozhodli jsme se udělat klubovou jamajskou sérii v pražském Lucerna Music Baru. Hned měsíc po zcela vyprodaném koncertu Stephena Marleyho přiletí už ve středu 27. Června do Prahy další pozoruhodný zpěvák!

Turbulence sice nevlastní kouzelné jméno „Marley“, ale jeho muzika a příběh rozhodně stojí za pozornost. Vyrůstal totiž v chudém kingstonském ghettu, odkud se mu podařilo dostat především díky obrovské pracovitosti a odhodlání. Jeho hlas je syrový a akademickou školou neučesaný, ale možná i proto jeho zprávy o životě v babylonu mají větší sílu než skladby mnoha známějších hvězd. Turbulence se narodil pod jménem Sheldon Campbell v roce 1980, tedy rok před Marleyho smrtí. Už jako teenager se stal rastafariánem a následovníkem generací jamajských muzikantů. V pouhých devatenácti letech jej vzal pod křídla svého labelu X-Terminator nedávno zesnulý legendární producent Philip „Fatis“ Burrell. Natáčel tak po boku známějších kolegů, jako jsou Luciano nebo Sizzla Kalonji. To byla velká podpora a důkaz pro jeho kvality, a tak od té doby Turbulence natáčí o 106.

Mezi jeho hity patří songy „Blood Dem Out“, „I Believe“, „Rastafari Livity“, „Universal Struggle“, „Celebrate“ nebo třeba „Don´t Wanna Be alone“ a „Neva Knew“. Tím zásadním průlomem do světa ale pro něj byl song „Notorious“, který se dočkal mnoha remixů a díky svému těžkotonážnímu riddimu úspěšně zabodoval i na hiphopové scéně. Toto období velmi zajímavě ukazuje i dokument BBC jménem „Rise Up“ ze série „Storyville“, v kterém Turbulence ztvárnil jednu z hlavní rolí. Uvidíte v něm nejen to, jak se Campbell dostal nahoru, ale také jak na Jamajce plné velkých hudebních talentů je těžké prorazit do širšího povědomí.

Turbulence se přesto vypracoval do jednoho z nejznámějších hlasů reggae své generace, ale ani on nemůže usnout na vavřínech a tak prakticky neustále točí obdivuhodné množství nových songů. Jeden zbrusu nový v produkci francouzsko-českého labelu Roots Survival by měl dokonce zaznít premiérově na tomto pražském koncertu v setu producenta a selektora, který si říká Damalistik. Právě on se postará o warmup před koncertem, v kterém se představí u mikrofonu také Fireson, velká naděje reggae z Keni. Stejně jako Turbulence, je i Fireson talentovaným rastafariánem, který má co říct k dění ve světě, i když zatím není v mainstreamových žebříčcích.

Ať už vám prázdniny začínají nebo ne, přijďte se ve středu 27. června podívat do Lucerny a okoštovat poctivou sílu reggae. Vstup seženete v předprodeji na pokladně Lucerna baru za 350 Kč, na ostatních místech s poplatkem prodejce. Večer na místě bude vstup za 450Kč. K dostání jsou do dne akce i combo-lístky za 600 Kč v rámci kterých uvidíte nejen Turbulence, ale i další mimořádnou událost, která proběhne 14. srpna. To bude den, kdy do Prahy přiletí další velké legendy Jamajky! Cornell Campbell & Half Pint přijedou za doprovodu kapely The Far East Band, s kterými více než dekádu vystupoval Gentleman…

pozn. Reggae.cz:

… a taky byli v Praze s Tippa Irie, se kterým letos natočili i novou desku…

předprodej 350 Kč / na místě 450 Kč / combo-ticket 600 Kč

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button