Report

Boldrik B Bash

Tak si včera sedím u počítače a překvapí mě zpráva, jestli bych mu nenapsal report z mojí oslavy narozenin, protože Kaya patří k těm lidem, co se jim nedá říct ne, automaticky souhlasím…

No jo, jenže pak jsem zjistil, že to vůbec není jednoduché, abych se vyhnul patosu typu Boomboclát mecheche či jiného dojatého děkování za kouzelný večer. Stejně to, ale nejde, takže děkuji Crossu, za místo, každému kdo dorazil si zatančit, napít či zapálit, nebo jen tak prokecat hodiny a hodiny na baru. Všem účinkujícím Bechy, Dreadalistovi, vůdůkrů, Colectivovi, Cocomanovi i Mad Coffinovi, Tomawokovi a Hundreadovi a samozřejmně DJ Kayovi, že nám zahráli.

Dojali jste mě nejen dárky, ale hlavně, že jste si na mě vzpomněli, rád jsem vás viděl. Ale teď se pokusit zachytit ten večer ukrytý v šedivém oblaku dýmu a šumění vln šplouchající havany.

Na začátku mě zachránil Kaya a vypustil stavidla svého dubboxu a pustil nám ty největší poklady, zazněli Buju Banton, Shinehead i Irie Révoltés a mnoho dalších. Pak začalo live a zvuk v místnosti rozvířila Bechy svým očarujícím hlasem, po ní přišel Dreadalist s mixem jak svých, tak i robotích písní. Vůdůkrů předvedlo svou bouři, ale naštěstí následoval Colectiv, aby nás přesvědčil, že se máme zastavit na chvíli a přestat se mračit. Přichází Cocoman v jeho nejlepší karnevalový náladě a jako třešničkou na dortu poprvé zazpíval Lyrics na riddimu a ne jako a ccapella. Mezitím Tomawok zapálil svůj kalumet, čímž nastartoval kadenci slov jako kulomet a předvedl apačský weedamuffin, rozskákal cross na ska, rozlámal raggajungly, co svořil společně s DJem Kafrou. Všichni si myslí, že večírek je u konce a začne hrát Hundread, ale zničeho nic se zjeví divný transvestita v brejlích a kožichu, chopí se mikrofonu a všem pomalu dochází, že bůh ví z jakého latinskoamerického pekla přichází Valmezký rodák Mad Coffin. Slabší povahy omdlévají či raději odcházejí spát, ale ti nejodvážnější se dočkali po letech Punanny specialisty, real bad mana, ale zároveň romantického učitele tajných indických praktik Kámasútry. Pak už to dolámal Hundread svým božím raggajunglem… a pak už se jen rozsvítili světla a poslední záchvěv mejdanu se přesunul ke mně dom.

 

Fotoreport od mo.ment je zde.

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button