Report

United Flavour v Ostravě

V pátek 14. 12. 2007 se na dálném východě naší republiky uskutečnil koncert United Flavour. V ne zcela zaplněném klubu Marley v Ostravě začala publikum před hlavní hvězdou večera rozehřívat Bohumínská formace 5a/pm.

Výběr kinder hip hopové kapely, co by supporterů, nebyl vhodný. Nejpozitivnější na jejich výkonu byla snaha a takřka profesionální nevšímavost k ignoranci návštěvníku akce. Pokud někdy něco s této formace nebo jejich členů vznikne, což nevylučuji, rozhodně to bude nějakou dobu trvat.
Poté dostal slovo DJ, který krásně a čistě převedl náladu z hip hopu do reggae… Lidi se začali pomalu soukat před pódium a někteří – jak je v Ova-city zvykem – v hodně vylepšené náladě se začínali pohupovat do rytmu.

Samotný kopncert United Flavour podporovaný duem Big Famili – nezklamal, ale nepřinesl ani nic nového. Kombinace Reggae, World music, Ska, Dancahallu a i jiných příbuzných stylů byla tradičně divácky vděčná. Tančení kapely ve formaci se taky setkalo s kladnou odezvou – škoda jen že od léta zůstali taneční kroky úplně stejné. Celkově poškodila koncert nejvíce špatná komunikativnost Ostravského publika, dána nižším věkovým průměrem účastníku koncertu.

Neustálé pokusy o větší zapojení křepčících lidí, převážně do zpěvu, tak troskotaly na nepochopení anglických instrukcí, které byly publiku dány. Možná by nebylo pro tyto situace špatné, využít česky mluvících členů skupiny.

Mužské osazenstvo kapely ve středu s charismatickou Carmen vyslalo lidem spoustu pozitivní energie, a na počet lidí obrovským aplausem vynucený přídavek byl výbornou pochoutkou na závěr. Do koncertů které ovšem předváděli United Flavour v létě měla tato klubová akce daleko. Je ovšem velice dobře, že je tu skupina, které sluší velké jeviště.

Příjemný Reggae večer opět zakončil výborný DJ. Škoda jen že akce nebyla více zpropagována, určitě by přišlo více lidí. Můžeme být jenom zvědaví, co si toto uskupení na nás připraví pro festivalovou sezónu 2008.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button