Video

Nevereš – Karavana & Trumpety

Kdo by neznal Nevereš. Kombinace Cocoman, MessenJah a Dr. Kary mluví za vše. Tyto tři osobnosti se v roce 2015 spojili na první desce „Zpátky na strop“ a slušně tím provětraly uši nejen svých dosavadních fanoušků. Singl Kotel přinesl do českých reggae luhů pořádné taneční tornádo a celá deska je svědectvím o tom, že tihle tři blázni se rozhodně nenechají žánrově zaškatulkovat. V roce 2021 chystají druhou společnou desku na jejíž podporu spojili první dva singly Karavana a Trumpety do téměř sedmiminutového video klipu.

Nevereš se vrací. Vrací se s předzvěstí. S předzvěstí nového levelu. Tak jako mystický Otevírač cest – egyptské božstvo Vepvovet – i trio Cocoman, Dr.Kary a MessenJah otevírají cestu svojí kombinací tanečních rytmů, karibské atmosféry a snových sfér. Jejich nejnovější počin – dvojklip k písním Karavana a Trumpety od videomakera Jana Husáka (alesco.cz) – je posunem do další dimenze. Ambiciózní rozsahem produkce, fůzí žánrů, ale i mixem jejich vokálních dovedností a originální flow. Ty vás vezmou do mýtických koutů Egypta, antického Řecka nebo k šamanskému ohni. Když vás pak vrhnou zpátky do prostředí klubových mejdanů, potkáte na jejich večírku hromady známých. Od Pio Squad, Chaozz nebo Jamese Cola přes Švihadlo, United Flavour, až po DJe Poetu nebo LU2. Na stagi s nimi stojí bubeník Tokhi, frontmani Fast Food Orchestra, nebo dancehallová tanečnice Klára Marinovová. A to je jen střípeček osobností, které se na vašem displeji objeví. Tak schválně, koho dalšího ještě poznáte?

 

Těžko říct co od Nevereš v nejbližší době čekat. Jisté je, že Nevereš míří vysoko a jejich sound je fresh. To ostatní společně odhalíme 11. 5. 2022, kdy  #PROLOMÍMEPROKLETÍ v pražském klubu Roxy. Ať už to znamená cokoliv!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button