Audio

United Flavour konečně vydali nové album!

United Flavour vydávají dlouho očekávané album s názvem Here to Stay, k němuž vyráží na comebackové turné. Deska obsahuje celkem 13 písní, které mísí řadu hudebních žánrů od reggae až po hip hop a tradičně nechybí ani celá škála zahraničních hostů. CD vychází u labelu Batelier Records 14. února

https://www.youtube.com/playlist?list=PLH-NAncvhTjpvRI8W5BgzgMJfvKIXuOPF

United Flavour se v průběhu loňského roku vrátili na koncertní podia, vystoupili na nejznámějších festivalech v Čechách i na Slovensku a vydali dva singly doprovázené videoklipy – Candela a No Voy A Cambiar, kterými zároveň uvedli nové album.

Tvorba United Flavour má kořeny v reggae, ale je ovlivněna spoustou dalších hudebních vlivů jako například afrobeat, r`n`b, flamenco nebo hip hop. Stejně tak pestré je i novinkové CD. „Reggae je stále populární, i když se to možná v Česku tolik nezdá. Má různé typy soundu, je tu africký sound, evropský sound, Británie vyvinula také specifický sound reggae, dost rozdílný od jamajského reggae. S United Flavour se celé ty roky snažíme přijít s naším vlastním unikátním zvukem. Jdeme svou vlastní cestou,“ říká Djei Gogo aka Maprodusah, producent, skladatel a zároveň baskytarista.

„Pro nás úspěch nedefinuje návštěvnost lidí na koncertech. Pro nás je největší úspěch, pokud dokážeme svou nahrávkou ovlivnit lidi tak, že s ní budou žít. Texty a poselství je pro nás to nejdůležitější, proto jsme si dali s deskou trochu načas,“ doplňuje frontmanka Sista Carmen.

Z hostů se na desce objevili například španělský reggae umělec Morodo, slovenští Medial Banana, kubánský hiphoper Al2, francouzská zpěvačka Netna či britsko-jamajský hudebník Deadly Hunta.

Klubové turné United Flavour začalo 8. února. Pražský koncert a křest desky se uskuteční 24. března v Lucerna Music Baru. „Na koncerty se už delší dobu připravujeme a kromě nové hudební show, v rámci které s námi vystupují vokalistky z party One Ivy, jsme zapracovali i na vizualizacích a světelné show. Obzvláště v reggae je potřeba nacházet v živém hraní stále nové koncepty a triky,“ komentuje koncertní vystoupení Djei Gogo.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button