editorial

Editorial č. 11

Ahoj, lidi,

jaro je snad konečně tady a to tedy znamená že už zas bude Jarní Sázavafest, Jarní Povaleč a pravděpodobně i jarní únava…. Duben byl tak nabitej programem, že se několikrát stalo, že jenom v Praze byly jeden večer čtyři akce. To se při nejlepší vůli nedalo stihnout…  Velkej Big up všem pořadatelům. Každopádně, pánové, nechtělo by to alespoň občas se sejít a dělat akce aspoň obden? 

Narozeniny oslavili Hypnotix, U-Cee a Nana Zorin. Taky proběhl poslední koncert Kapely SNOO v původní sestavě. Nejednu duši potěšili Yellow Umbrella v Rock Café nebo vražedná kombinace Babylon Circus v Roxy a Alpha and Omega v Lucerna Music Baru.

3. ročník kategorie SKA & REGGAE v rámci žánrových cen Akademie populární hudby zná svého vítěze. Anděla si z Kavčích hor odnesli PRAGUE SKA CONSPIRACY za album Life On Ropes!!! Gratulujeme!!!

V dubnu pokřtí svou novou desku Mr. Cocoman, přijedou REGGIE STEPPER nebo OPEN SEASON a taky třeba US3 (to sice není moc reggae nebo ska, ale je to pěkná muzika ). Za podívání a poslouchání bude stát i francouzská LA FAMILIA. Slovenskem se s Polemicem proženou Pannonia Allstars Ska Orchestra a vzápětí i Mr. T-Bone & The Young Lions. Na československé šňůře jsou United Flavour, taky zase z Anglie dorazí YT a Feheři si přivezou španělský kámoše Los Ministers. A ještě Sto Zvířat pokřtí dvojitým koncertem 8. a 9. 4. v Roxy svou novou desku Postelová scény.

V létě se k nám vrátí SKA-P a především ve středu 13. května v pražském Lucerna Music Baru vystoupí legendární TOOTS & THE MAYTALS!!!

btw už máte koupenej lístek na Mighty Sounds? Letos proběhne od 17. do 19. července na tradičním místě v Olší u Tábora

V sekci fotky zase přibyla spousta nových reportů a doporučujeme se podívat i sem nebo sem…. 

Reggae.cz vám všem přeje úspěšný duben!

Statistika: 530 dnù provozu, 50 000 přístupù, viz .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmì psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

1 Love!

P.S. …a nezapomeňte si koupit Rock&Pop č. 4/09, na dvojstraně JAMROCK, kterou připravuje Vincent si mùžete přečíst vše důležité o člověkovi, který si říká Black Rasta

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button