editorial

Editorial č. 15

Ahoj, lidi,

prázdniny začaly, některé z nás straší maturitní reparáty, nesplněné kredity, nedopsané diplomky, absolutní nedostatek peněz a tak podobně… Jak říká klasik: „každý problém má řešení“, tak tedy, pojďme se vrhnout do víru letních festivalů, ale sem tam je potřeba i začít řešit ty naše problémy .

Školní rok v Praze zakončil svým koncertem Barrington Levy. Shodou náhod na něm nikdo z naší redakce nebyl. Rádi přivítáme vaše názory na jeho vystoupení.

Červenec nám přináší lahůdky v podobě koncerů Madness na Pohodě a 05 tamtéž a na Mighty Sounds. Přijede i Anthony B a Tokyo Ska Paradise Orchestra. Asi po stopadesáté zahrají v Čechách The Skatalites a několika festivaly i kluby se přežene smršť britských, izraelských, španělských a bůh ví ještě jakých kapel. Na Highjumpu vystoupí Macka B. Takřka každý den se něco děje a to nejen v Praze viz náš kalendář.

V 23. července 1892 se narodil Etiopský císař Haile Selassie I. pro někoho známější jako JAH RASTAFARI a 28. července 1954 přišel na svět i král českého reggae Aleš Drvota. Určitě by se našlel někdo další ….

Švihadlo začalo své produkty, včetně nového alba „Času je málo“, progresivně prodávat na Pledge.com. Křest desky proběhne v září.

Nezapomeňte hlasovat pro Sto zvířat, United Flavour a The Chancers do Česko-Slovenské hitparády Velká sedma na Radiu 1 tady.

Nabízíme spolupráci i dalším psavcům, kteří se orientují v reggae ska!
Ozvěte se nám na adresu 
redakce@reggae.cz.

Reggae.cz vám přeje úspěšný červenec!!!
Statistika: 1380 dnů provozu, 108 400 přístupù, viz 
.

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu redakce@reggae.cz.

Letáky a programy posílejte na adresu akce@reggae.cz. Zveřejnění letáku na naší titulní stránce je podmíněno uveřejněním našeho loga na letáku.

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button