editorial

Editorial č. 17

Ahoj, lidi,
léto a tedy i open air festivalová sezona je definitivně za námi. Vychřice asi nejvíc zamávala s Uprisingem, skoro zastavila Reggae areu a prohnala se i kolem Mighty Sounds. Right News Music Garden byla operativně přesunuta pod střechu. Pořadatelé, poučeni někdejší tragédií na Pohodě, činili opatření s předstihem a díky tomu došlo jen na popadané stany a zrušení několika vystoupení. Snad jen komunikace s návštěvníky mohla být lepší. Zatímco počasí si zasluhuje pouze naše opovržení. Všichni pořadatelé, kteří řešili problémy s počasím si zasluhují náš respekt! Ty nervy v zákulisí si snad ani nedovedeme představit…. Doufejme, že příští léto bude lepší .

Další náš big up patří Mr. Cocomanovi za skvělou produkci desek Švihadlo: Času je málo a V/A: Sklizeň 2011. Dvě hodiny kvalitního českýho reggae ve studiové kvalitě se jen tak neobjevuje. A to se ještě můžeme těšit na DUB album od United Flavour a nebo třeba na novou desku Fast Food Orchestra.

Taky jsme tradičně přidali spoustu nových fotek. K vidění jsou zde.

Reggae.cz e zase on line!

I na podzim se něco děje takřka každý den, a to nejen v Praze, sledujte náš kalendář akcí.

Zkuste si zahlasovat do Česko-Slovenské hitparády Velká sedma na Radiu 1, třeba pro FEHER FEKETE KEREK nebo pro ČANKIŠOU. Hlasuje se tady. A můžete i ledacos vyhrát……

Ještě stále nabízíme spolupráci i dalším psavcům, kteří se orientují v reggae a ska! Ozvěte se nám na adresu redakce@reggae.cz.
Reggae.cz vám přeje úspěšný říjen!!!
Statistika: 1480 dnů provozu, 114 800 přístupù, viz 
.

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu redakce@reggae.cz.

Letáky a programy posílejte na adresu akce@reggae.cz. Zveřejnění letáku na naší titulní stránce je podmíněno uveřejněním našeho loga na letáku.

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button