editorial

Editorial č. 5

Ahoj, lidi,

dneska mi oficiálně skončilo zkouškový a mě chybí 5 zápočtů a 3 zkoušky…. ach jo…. no prostě, třeba koncert Prague Ska Conspiracy byl pro mě přednější…

Každopádně, v únoru se můžeme těšit na jamajského veterána Maxe Romea (27. 2.), na pódia se po delší pauze vrátí Mr. Cocoman & The Solid Vibes. Beat Promotion ohlásili další warm-up koncert, tentokrát to bude Daddy Rings, ale to předbíhám, protože ten nás čeká až 2. dubna .

24. února můžete spolu s United Flavour vyrazit luxusním autobusem na soutěž International Live Award do Vídně. UF taky mají písničku v příloze magazínu Report na kompilaci Soundzech 17 – best of 2007 a vůbec koukněte na jejich stránky a můžete je ledackde podpořit vaším hlasováním.

Pražáci dostali novou pomůcku k rozhodování kam večer vyrazit v podobě nového portálu RASTAMASHA.CZ.

Členové a členky Ska a Reggae Akademie za rok 2007 již odhlasovali, takže se, co nevidět, dozvíme nominace na letošní, teda vlastně loňský  Ska a Reggae Anděly.

25. února v rámci festivalu Skanking Pragga budeme moci vidět další legendární britskou kapelu The Beat!! Kdysi, vedle Madness, Specials a Selecter, jediný rocksteady revival.

Většina pozitivně vibračních festivalů má už jasné termíny, takže se můžeme těšit třeba na:

Jarní Sázavafest 11.4. PSC, Sto zvířat a další a hlavně Mattafix (UK)
Reggae Meeting 30.5.-31.5.
SUMMER JAM 4.7.- 6.7.  Shaggy a spousta dalších
Mighty Sounds 18.7.-20.7. např. The Toasters (US), Yellow Umbrella (DE)
Letní Sázavafest 30.7. – 3.8.
Real
Beat 8.8.-9.8.

a dobrá zpráva na konec:
Nedávno hospitalizovaný „král rocksteady“ Alton Ellis, se vrátil z nemocnice a je v pořádku. Zprávy o jeho smrti označila Ellisovic rodina za prachsprosté lži a jejich autoři půjdou do pekla! Třiašedesátiletý Alton je znovu na koni a v současnosti pracuje na nových dubplatech… 

Statistika: 140 dnů provozu, 10 600 přístupů, viz , a neustálá honička s publikováním. Redakce zdraví Koudu.

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

Reggae.cz vám přeje krásný únor!

1 Love!

DJ Kaya & Mariana Wesley (Prague Ska Conspiracy)

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button