editorial

Editorial č. 6

Ahoj, lidi,

ve středu 27. února asi tak 1000 z nás prožilo v pražském Lucerna Music Baru hudební orgasmus v podobě koncertu Maxe Romea. Jestli bude v létě na Real Beatu podobná hvězda, máme se fakt na co těšit. Velká gratulace Lomeshovi a Sukimu! Reportáž ČTv

V sobotu 29. března se během přímého přenosu Noci s Andělem dozvíme, kdo vyhraje Ska & Reggae Anděla za rok 2007. Akademičky a akademici ve druhém kole vybírají ze tří nominací:

Sto zvířat – Rozptýlení pro pozůstalé
The Chancers – A Calling Out
United Flavour – Unity

Nechme se tedy překvapit, kdo bude vítězem.

United Flavour v únoru uspěli ve Vídni na International Live Award a 23. března se tam chystají znovu na semifinále. Na jejich stránkách se dočtete o možnosti vyrazit tam s kapelou autobusem. Btw nejzajímavější track na cédéčku v prestižním německém časopise RIDDIM 02/08 má číslo 8!!! 

Radio 1 se i pro letošní rok opět stalo oficiálním mediálním partnerem festivalu Mighty Sounds.

Rekonstrukce oblíbenému pražskému klubu Rock café moc nepomohla, a tak od února musí koncerty kvůli hluku končit už ve 22:00 hodin. Bacha na začátky akcí, někdy se začíná už v sedm.

8. března byl nejen Mezinárodní den žen, ale taky hradecká kapela Ska’N’DaaL pokřtila své první studiové album Hrombesso a taky uplynulo přesně 17 let od 1. vysílání REGGAE KLUBU na pirátské rozhlasové stanici, která se později přejmenovala na Radio 1.

V neděli 11. května nás čeká další velký hudební zážitek. Přijede Sizzla!!!

Statistika: 181 dnů provozu, 15 000 přístupů, viz , a neustálá honička s publikováním. Shodou náhod jsem potkal autora layoutu Maňase. Schválně jestli to něco změní .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

Reggae.cz vám přeje úspěšný březen!

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button