editorial

Editorial č. 7

Ahoj, lidi,

v neděli 30. března byli, krátce po půlnoci v rámci přímého přenosu Noci s Andělem, vyhlášeni držitelé historicky druhého Ska & Reggae Anděla. Na rozdíl  od prvního ročníku, ve kterém zcela jednoznačně Švihadlo převyšovalo ostatní nominované, to byl tentokrát až do poslední chvíle vyrovnaný „souboj“ mezi United Flavour a Sto zvířaty. Akademici nakonec vynesli na piedestal klasiky domácího ska. Deska Rozptýlení pro pozůstalé si to fakt zasloužila. Každopádně náš obdiv patří i United Flavour a The Chancers, protože jejich alba taky nejsou vůbec k zahození!

Sto zvířat na Óčku
Sto zvířat budou 9.4. hosty pořadu SNICKERS INBOX na TV Óčko v 17.00 hod. Po rozhovoru poběží pořad Rozptýlení pro zvířata – dokument o aktuální desce kapely Sto zvířat „Rozptýlení pro pozůstalé“ a turné k albu.

Premiéra 9.4. v 18.00 hod., repríza 10.4. v 10.00 hod.
Dívat se můžete třeba  tady
.

United Flavour jsou ve finále International Live Award!
I druhý výlet do Vídně se povedl a UF si ze semifinále přivezli postup do závěrečného klání International Live Award! Finále se uskuteční 1. května tentokrát jako open-air akce ve vídeňském Prateru a jelikož opět záleží i na hlasech diváků, budou vypravovat zájezd číslo tři, bližší info co nevidět. 

Taky se připravuje úplně nově pojatá soutěž o ćeskou Dancehall Queen. Více se dočtete v článku.

V dubnu nás zase čekají sqělé koncerty. Např.: Daddy Rings 2. 4. v Roxy nebo Fishbone 16. 4. v Retro Music Hall. Další akce najdete tady.

A ještě V neděli 11. května přijede do Prahy Sizzla, jednou z hvězd letošního Mighty Sounds bude jamajský veterán Dennis Alcapone a hlavní hvězdou Real Beatu bude nezapomenutelný Michael Rose.

Statistika: 190 dnů provozu, 16 500 přístupů, viz .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete samozřejmě psát do Návštěvní knihy, nebo přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

Reggae.cz vám přeje úspěšný duben!

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button