profil

Martin Jondo

Martin Jondo je zpěvákem, kytaristou, textařem a vypadá to, že tohoto berlínského umělce jen tak něco nezastaví. K rastafariánství se dostal už jako čtrnáctiletý, když se svými rodiči žil na venkově severně od Berlína. V roce 2002 se Martin Jondo setkal s Gentlemanem, který právě vydal své první CD Journey to Jah. Gentlemana Martinův hlas fascinoval a nabídl mu, aby ho doprovázel na turné k právě vydané desce.

Plný nadšení přerušil Martin studia a odjel na turné, i když vzhledem k tomu, že v tourbuse už nebylo místo, jel Martin pouze jako prodejce. U stánku s tričky ale rozhodně neskončil. Každý večer ho Gentleman vyzval na podium. To bylo poprvé, kdy Martin zpíval Rainbow Warrior. Píseň, kterou složil na trávníku v severním Berlíně, aniž by si kdy pomyslel, že ji bude zpívat před vyprodaným sálem.

Po návratu se naplno začal věnovat produkci. Jako součást Gentlemanova Live-DVD vydává singl Rainy Days a jejich společná cesta se na nedlouho rozdělí. Martin hledá nový tým až najde producenta Kraans de Lutin. V roce 2005 začnou spolu připravovat první release Rainbow Warrior a nahrávat album Echo & Smoke.

Album se stalo hitem hned po vydání a Martin Jondo se stal objevem německé reggae scény. Některé písně na albu pocházejí z doby, kdy Martin s hudbou začínal, některé jsou aktuální, ale všechny překvapí svou vyspělostí. Písně nejsou nudným popisem jamajského života, všechny mají v sobě ukrytý vzkaz, sen o lepším světě, který sní jeden mladý Berlíňan:

„All I ever know is the fight for justice, all I ever know is the fight for peace…“.

http://www.martinjondo.com/

https://de.wikipedia.org/wiki/Martin_Jondo

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button