CZ/SKNovinky

Co je nového u Uprising festivalu 2020?

Organizátoři Uprising festivalu odpovídají na naše nejčastější otázky:
Každý den nám od vás přichází množství zpráv, ve kterých se ptáte na to, jak současná situace ovlivní letošní Uprising. Vážíme si vašeho zájmu a proto bychom vám rádi na tomto místě shrnuli odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

Bude se letos Uprising vůbec konat?

Náš festivalový tým denně pracuje na tom, abychom mohli Uprising, v případě uvolnění restrikcí, plnohodnotně a bezpečně spustit. Pravidelně konzultujeme aktuální situaci se všemi zástupci kapel, kolegy z oblasti kultury a s odborníky z oblasti virologie. Do dnešního dne příslušné státní orgány nevydaly žádné nařízení ve smyslu, že by se festivaly koncem léta nemohli na Slovensku konat a stejně tak nám ani žádný z interpretů své  vystoupení nezrušil.

Momentálně neumíme zaujmout finální stanovisko k letošnímu uskutečnění festivalu, protože situace se mění ze dne na den. Určitě je naším největším přáním, aby se v létě Uprising konal, ale není to jen v našich rukách.

Co když se bude muset festival přesunout na jiný termín?

Stejně jsme ale kvůli probíhající pandemii nuceni pracovat i s verzí, že Uprising budeme muset o rok přesunout na 27. – 28. srpna 2021. Otevřeně komunikujeme se všemi kapelami i o možnosti jejich přebukování. Provedli jsme řadu kroků, abychom v případě přesunu festivalu mohli pokračovat v tom, co jsme začali, využili čas, a přinesli vám 13. ročník ještě velkolepější.

Tato nepříjemná situace se dotýká nás všech. Nikdo jsme si ji nepřáli a nikdo z nás za ni nemůže. Nyní, více než kdykoliv předtím, je důležité, abychom drželi spolu a prošli jsme ve zdraví tímto, pro nás všechny, náročným obdobím. Ohroženy nejsou jen festivaly, ale i celé kulturní dění a jeho budoucnost. Jak již bylo zmíněno, momentálně tato situace nejvíce zasahuje lidí, které přímo na festivalové scéně nevidíme, jako jsou technici, zvukaři, osvětlovači, lidé od backlinu, stage manažeři, produkční, grafičtí designéři a v neposlední řadě umělci, kterým se zrušily pracovní příležitosti. My děláme všechno proto, abychom to ustáli a zachovali i v této nejisté době náš tým a i festival jako takový.

Vystoupí na Uprisingu všichni oznámení interpreti?

Jak již bylo zmíněno výše, do této chvíle nám nikdo z dosud potvrzených jmen nezrušil účast. Tak jako my, i všichni potvrzení vystupující si velmi přejí, abychom se na konci léta mohli setkat a společně si potřinácté festival Uprising užít.

Máme zabukováno spoustu dalších, doposud neohlášených jmen, které jsme plánovali vám představovat postupně během celého jara. Přestože jsme nepřestali pracovat s variantou, že se festival v původním termínu uskuteční, nepovažujeme ale nyní za vhodné se v této chvíli soustřeďovat na předprodej a informace o letošních novinkách, které jsme pro vás připravili.

V případě změny data konání festivalu budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom potvrzená jména dovezli i v novém termínu.

Co s už zakoupenými lístky?

Přesun festivalu by mohl mít pro nás vážné nepříznivé ekonomické následky. Přípravy festivalu, jako je Uprising, vyžadují velké finanční investice, hlavně ve formě výplaty záloh interpretům, jakož i celé režie kolem festivalu. Co většina lidí nevidí je i provize ticketingové společnosti, odvedení 20% DPH a bankovní poplatky za každou prodanou vstupenku.

Proto bychom vás chtěli poprosit, abyste si své zakoupené vstupenky v případě přesunu festivalu ponechali na rok 2021. My uděláme vše proto, abychom vás odměnili tím, co na Uprising milujete nejvíce, tedy jedinečnou atmosférou a tím nejlepším ze světa reggae, urban a world music.

V případě, že se rozhodnete, navzdory všemu, vstupenky po oznámení nového termínu vrátit, budeme vás včas a podrobně informovat o tom, jak postupovat.

Uprising festival tým

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button