Recenze

Jungleman’s Ark – EP Sound of the Jungle

Hodnocení - 82%

82%

Nová slovenská reggae kapela Jungleman’s Ark překvapuje debutovým EP „Sound of the Jungle“

Jen dva týdny od vydání mystického videoklipu k debutu „Abstraktný sen“ (k prohlédnutí zde) představila reggae kapela Jungleman’s Ark své první EP „Sound of the Jungle“ pod hlavičkou vydatelství Reggae Callin‘. Zpěváci Martina Hajková a Lukáš Lančarič se v něm kriticky vyjádřili k oblastem společenského života, ale nahlédli i do roviny osobních zážitků a postojů. Snažili se podtrhnout jejich různorodost, která je přítomna i v samotné hudbě. O její produkci se postaral talentovaný hudebník a producent Lukie FWD z kapely Medial Banana v jeho hudebním studiu The Wellders.

Mladou slovenskou kapelu tvoří šest členů: zpěváci Martina Hajková a Lukáš Lančarič, kytarista Lukáš Kapiaš, baskytarista Alessandro Anisino, bubeník Matúš Adamec a na saxofon a klávesy hraje Marína Oravcová. Od vzniku stihly odehrát už desítky koncertů v různých klubech či na různých festivalech na Slovensku. Díky tomu si dokázali nadefinovat svůj charakteristický zvuk, který odráží osobnost každého z hudebníků.
I z toho důvodu je kromě reggae v EP přítomna široká škála žánrů jako ska, rock’n’roll, klasická hudba, jazz, psychadelický rock, pop nebo funk. „I když naším základem je reggae, snažíme se s žánrem experimentovat a nasledovat intuici a emoci dané skladby. Tak se nám podařilo vyjádřit širokou škálu zvuků, které jsou různorodé stejně jako džungle, a stejně jako každá jedna osobnost, která se na nich podílela,“ dodala zpěvačka Martina Hajková.
Kapela plánuje své EP „Sound of the Jungle“ oficiálně pokřtít 20. ledna 2024 v prostorách klubu Pink Whale v Bratislavě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po úspěšném debutu a videoklipu ke skladbě „Abstraktní sen“, se kapela těší na reakce publika. A tady je ta naše:

Tak tohle je čerstvučké. Doslova přímo vytažené z trouby (oficiálně celé EP vychází dnes). Jo, a pekařství je v Modre (pro forma – Modra je na Slovensku). O čem to takhle mluvím? No přece o EP od Jungleman’s Ark, o Sound of the Jungle. Že vám to nic neříká? Se až tak nedivím. Není to totiž jen čerstvě vydané, je to i debutová věc. Jo, jo. A je k tomu venku i první klip „Abstraktný senbuy online“.

Komu se to nechce z toho klipu počítat, je jich o jednoho méně, než je tracků na ípíčku, tj. šest. Four boyz n’two gals. Hádáte správně, mají mužský i ženský vokál. A to je fajn. Ale především, není to jediný, co je u nich na místě chválit. Zejména je na všech sedmi traccích slyšet něco, co bych nejspíš nazval, že jsou straight – přímí a upřímní. Je poznat, že to myslí vážně, a to od A do Z. Ta abeceda se jako přirovnání docela nabízí. Není to totiž jen reggae. Oni sami o sobě říkají, že hrajou to, co poslouchají, takže roots, dub, ska, funky a kde co až po psychedelický rock. Není to ale  eintopf. Není to všechno se vším. Každá jejich věc je svoje. Není to samozřejmě učebnicové. Tu a tam se přidá to, či ono. Třeba „Jungle Reggae“ chvíli zní jako by to nebylo „Jungle“, ale „Django“. Jo, něco romáckého tam je. Ale džangl to furt je. Stejně tak „Dub“ je dub, ska je ska („Abstraktný sen“) a roots je roots („Paródia svobody“). Díky tomu se nerozpakuju o téhle věci napsat nejen, že je zajímavá, ale i to že je doslova pestrá. Hudebně, žánrově i zvukově. Tím zvukově myslím fakt, že některé tracky znějí tak nějak hospodsky (malé podium a syrový zvuk) a některé zas klubově (DJ pult feat. muzikant). Prostě dobrý. Samo, že je co zlepšovat, ale co byste čekali od debutového EP. A na to zlepšování se rozhodně docela dost těším. Přiznávám, jsem dost rozmlsaný … zkrátka: „Chci víc, víc a víc“. Pokud vám to ještě nedošlo, tohle EP se mi tak líbí, že se nemůžu dočkat, až  bude celá deska. Ale vydržím to. Těch sedm tracků mi rozhodně na nějakou dobu bude stačit.  A abych nezapomněl, jsem taky zvědavej, jestli to jak já budete mít i vy.


poznámka editora: Cítím to úplně stejně jako Michal, Big up Jungleman’s Ark!!!  Kaya

 

fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076130436787

IG: https://www.instagram.com/junglemansark/

TT: https://www.tiktok.com/@junglemansark

Stream EP “Sound of the Jungle”: https://junglemansark.lnk.to/soundofthejungle

 

Michal

je organizátorem kultovních, nejen reggae, akcí z jihu Moravy. V Reggae.cz je především reportérem a také recenzentem.
Back to top button