Rozhovory

L’Entourloop: děláme rádi hudbu, která překvapí…

On to je rozhovor tak trochu s L’Entourloop a zároveň bez L’Entourloopu. Ti dva staříci, Sir James a King Johnny, kteří jsou hlavními postavami tohoto „tajemného“ kolektivu, s námi mluvit nechtěli. Oficiální žádost o rozhovor byla i zamítnuta, ale byli jsme drzí, vlezli jsme do backstage a vyplatilo se. Podařilo se nám tam odchytit Troye Berkleyho (TB) a BlabberMoufa (BM), takže uloveno. A samozřejmě, k těm staříkům … no, ti co to nevědí, by tenhle rozhovor měli dočíst do konce…

 

… první bod návodu:

TB: Mluvíme za skupinu/kapelu. Ale chceme jen audio.

reggae.cz: O.K.

… druhý bod návodu:

reggae.cz: Vzhledem k tomu, jak dlouho existuje L’Entourloop, musí znát Milie Small nejen z videa, co bylo i ve vašem VJ setu … My Boy Lollipop …. Znám ten příběh 😉

 

 

Rozhovor:

reggae.cz: Protože děláte spoustu věcí se spoustou lidí/umělců, tak nejde snadno definovat, jaký máte hudební styl. Jestli je to to, nebo ono. Berete to teda spíš jako misi, kde předáváte hudbu, nebo zkrátka jako osud, tj. něco co zkrátka je tak, jak je? Musím si ale částečně předem odpovědět, ať je to první nebo to druhé, je to víc než příjemné.

TB: Přes to je třeba se přenést. Nevnímám v tom žádný protimluv. Může to být obojí. Jde to dělat zkrátka zaráz.

reggae.cz: Myslel jsem to spíš, že …

BM: Možná je to osud, ale to my nevíme. Je to proces. A víme, že jdeme správným směrem. Je to happy destination.

reggae.cz: Rozumím, je to zkrátka něco, co tak cítíte.

BM: Ya.

TB: Yeah right.

reggae.cz: Takže to neberete tak, že byste chtěli dělat nějakej hip hop nebo nějaký funky …

TB: Přesně. Prostě to děláme.  Nejsme zrovna malý kolektiv, takže první je potřeba naladit vibe a projekt … ty z toho vznikají samy. Prostě jedem v mnoha a mnoha stylech muziky, tak můžeme hrát cokoliv, co se nám chce (smích).

reggae.cz: Jasné. Ohledně stylu vyřešeno. A co místo, kde hrajete? Máte radši taková velká podia, jako je tady, nebo malá sympa místa, jako je Mellotron (pozn. red.: kavárna/klub Paříž), což je ostatně místo, kde byl nahráván první mixtape, co jsem od vás slyšel.

TB: To je hodně jinačí. Tady je to živé vystoupení, zatímco Mellotron je „jen“ mix, dubplates, remixy a  další věci. No, a vzhledem k tomu, kolik nás je, tak takových máme…  Ale děláme to rádi taky. Jsme zkrátka hodně open vůči DJ kultuře. Ale není to to samé. Děláme muziku, abychom něco dali lidem, a tady s tím obrovským davem… To se nedá srovnávat.

reggae.cz: Takže je to spíš o pocitu. Děláte to zkrátka jinak, když jste na festivalu a jinak, když jste v malém klubu?

BM: Hele, nechci tady mluvit za všechny, ale pokud jde o mě, tak my jsme musical junkies, hlavy plné hudby. Prostě vibez budou v malém prostoru jako dobré dope, hutnější, doslova tě předávkovávat, zatímco festival, to je spíš feast, prostě jinačí, ale taky dobrý. Jsou tu lidi, kteří znají slova, křičí je o sto šest. Úúúúúúú úhů úúúú. Je to jako vytí v našem doupěti. Nemůžeme zůstat stranou. Rozumíš tomu? Tohle je osud.

TB: Ale zároveň to může hodně překvapit. A to nám sedí. Rádi děláme hudbu, která překvapí …

BM: Jsme zkrátka otevření. Necháváme věci, aby se staly …

TB: Je to společná řeč s publikem. Je to hodně i o naší komunikaci. Mluvíme nemálo o tom, koho si vybereme jako feat., kdo bude host, jaká je nebo bude produkce …

reggae.cz: Jasně. To navazuje na to, o čem jsme mluvili. Nedá se zkrátka říct, že L’Entourloop je takovej nebo makovej, je to spousta věcí, všechny jsou otevřený, mění a mísí se …

BM: Je to široká kooperace …

TB: Vstřebáváme vlivy z DJingu, z hiphopové kultury, reggae, soundsystemů … to je jedno, ale děláme to naživo … a jde o ten vibe.

reggae.cz: Takže jestli to správně chápu, tak to, že to dnes děláte takto, vůbec neznamená, že to tak bude zítra .. může to být klidně balkán, cokoliv.

reggae.cz: Ještě něco jiného. Moc se mi líbilo vaše VJ, je tam spousta klasických padesátkových cartoons a spousta další klasiky… fakt se mi to moc se mi to líbilo.

BM: Jojo. VJ-ing je samostatná disciplína. Rádi se hrabeme ve staré muzice i videích, filmech … chceme své hudbě dodat i „cinematrix“ aspekt. Chová se to skoro jako samplování, jen s videem. Dokonce občas děláme několik verzí ke stejnému tracku …

TB: Všechny ty věci se rodí zaráz.

BM/TB: Je to zkrátka opravdu kolektivní práce.

reggae.cz: Díky chlapi. Užijte nádherného víkendu. Já už kousek díky vašemu koncertu a rozhovoru mám.


No a odpověď:

L’Entourloop zrovna nejstarší nejsou. Je to zkrátka „jen“ image. A kdo je zvědavý, ať si do Google zadá „vrai visages L’Entourloop sans masque“.

Michal

je organizátorem kultovních, nejen reggae, akcí z jihu Moravy. V Reggae.cz je především reportérem a také recenzentem.
Back to top button