CZ/SKNovinky

Medial Banana vzdávají poctu svému žánru a ohlašují nové album!

Nejznámější slovenská reggae kapela Medial Banana představuje novou skladbu s názvem „Sweet Reggae Music„, ke které posílá i tropický videoklip. Horká letní novinka je zároveň předzvěstí připravovaného nového alba, které plánují Medial Banana vydat v zimě 2023 pod hlavičkou vydavatelství Reggae Callin‘ Records.

„Chtěli jsme vzdát hold žánru, kterému se věnujeme už léta a zároveň ukázat fanouškům, co pro nás reggae znamená. Proto jsme se rozhodli použít i autentické záběry z Jamajky, které jsme natočili na našem posledním výjezdu při natáčení dokumentu Inna Jamdown. Písnička je navzdory univerzálnímu odkazu pro mě dost osobní, takové memento, sám jsem si připomněl co všechno pro mě reggae symbolizuje.“ vyjádřil se Pokyman, frontman kapely Medial Banana.

„Sweet Reggae Music“ je skladba plná slunce, pozitivní energie a lásky. Je to oslava reggae hudby a pocta tomuto žánru. O video ke svěží novince se postaral filmař Lukáš Pulík (LUPIC.) a kromě záběrů z koncertů z uplynulých let jsou v něm použity i úryvky z dokumentu Inna Jamdown od Dušana Husára, který spolu s kompilačním albem natočili Medial Banana přímo v rodišti reggae hudby, na Jamajce v roce 2016.

Nový singl „Sweet Reggae Music“ je spolu s loňským „Něco Dobré“ jen malou ochutnávkou z očekávaného alba, kterého se fanoušci kapely dočkají už koncem letošního roku. Nový song je dostupný na všech hlavních hudebních platformách, včetně streamovacích služeb a digitálních obchodů s hudbou. Skupina Medial Banana zve fanoušky, aby se připojili k nim na jejich hudební cestě plné reggae rytmů a přidali se k oslavě hudby na letní šňůře #mbleto23.

Medial Banana je jednou z nejžádanějších kapel na slovenské hudební scéně a i letos v létě je můžete zastihnout koncertovat napříč celým Slovenskem s několika zastávkami v sousedním Česku. Své energické živé vystoupení předvedou letos na festivalech Uprising v Bratislavě, Grape v Trenčíně či Helfestu v Prešově, ale zastihnete je i ve městech jako Banská Bystrica, Trnava, Žilina, Lučenec a mnoha dalších. Termíny naleznete na domovské stránce kapely. Jejich koncerty zaručují jedinečné hudební zážitky, plné radosti, tance a života.

Pro více informací o skupině Medial Banana, novém albu a letní tour #mbleto23, navštivte jejich oficiální webovou stránku nebo sledujte jejich sociální média.

homepage | facebook | instagram | youtube

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button