CZ/SKNovinky

Zpěvačka Sis Elo představuje své debutové EP Elosophy pt. I a singl Party

Sis Elo, vlastním jménem Eliška Hercjuková, vyzrála v sólovou zpěvačku a po debutovém singlu Time‘s Up (feat. Sista Carmen) vydává EP s názvem Elosophy pt. I a videoklip k titulnímu singlu Party. Zpěvačku je možné vidět po boku kapely United Flavour, kde vystupuje jako backvokalistka. Nicméně její hlas, talent a projev zaslouží mnohem více pozornosti. Produkce celého EP vznikla pod hlavičkou Flavour Production a postaral se o ni právě producent a zakladatel United Flavour Djei Gogo. Na textech Sis Elo spolupracovala s jamajským zpěvákem a autorem The Gideonem.

Celé EP se nese v rytmech trapu, afrobeatu nebo dancehallu a obsahuje 5 skladeb. Za anglickými texty stojí již zmíněný The Gideon, který je známý například díky spolupráci s jamajskou star Chronixxem. Skladby v češtině napsala Sis Elo se svou spřízněnou duší, zpěvačkou a autorkou Sabinou Feldmanovou, a jsou postavené na emocích, prožitcích i přáních.

„Název Elosophy vychází ze slov Elo & Philosophy. Koktejl žánrů, které na EP najdeme, vytváří můj „signature sound“, je to moje Elosophy! Žánrově pestrá hudba, která vystihuje mou podstatu, mojí hudební filozofii,“ komentuje název desky zpěvačka Sis Elo a ke své roli zpěvačky dodává: „Celý život jsem se držela vzadu coby součást vokální skupiny a jako backvokalistka. Mám krásné a bohaté zkušenosti, ale šlo vždycky o mojí komfortní zónu. Dlouho jsem vnitřně cítila, že bych ze sebe chtěla dostat víc, pěvecky jsem se ale hledala. Všechno má svůj čas, takže rozhodně nelituju, že jsem k tomu dozrála až ve 35 letech. Za to vděčím právě mému producentovi Djeiovi, který mi pomohl se hudebně najít.“

„V Čechách zatím není zpěvačka, která by kombinovala hudební žánry jako pop, trap, afrobeat a dancehall. A to je škoda. Věřím, že Elosophy pt. I je taková první vlaštovka, a že se nám v budoucnu podaří s dalšími singly tuhle mezeru zaplnit a přinést tak do české hudební scény více vlivů,“ říká producent Djei Gogo.

V porovnání s debutovým singlem Time’s Up se Sis Elo v Party představuje v mnohem výraznější a energičtější sexy hlasové poloze. Po instrumentální stránce je rnb/trap singl Party chytlavý i díky výrazné saxofonové lince, která podkresluje flow už od prvních tónů. Videoklip si hraje s ženskou smyslností. „Nikdy jsem se necítila tak dobře jako teď. Víc vnímám své tělo, ženskost a mám se víc ráda. Právě při natáčení videoklipu jsem si uvědomila, že být sexy není jen tak! Máme často tendenci vnímat to jako vrtění zadkem, ale je za tím mnohem víc. ‘Sexy‘ je pro mě vyjádření ženskosti, sebelásky, sebevědomí, sebe přijetí,“ filozofuje zpěvačka.

Režie klipu se také zhostil Djei Gogo a s Viktorem Odehnalem za kamerou pak vytvořili synergické duo. Situace kolem pandemie ovlivnila celý koncept videa. Text vznikl ještě před touto událostí, původně poukazoval čistě na kontrast práce a vydělávání peněz versus „chill a party“. Lockdown ale způsobil, že v refrénu nakonec zní „We’ve been in lockdown all day, Now we’re ready to party“, a také vizuál tomu odpovídá. „Ve spojitosti s lockdownem se mi líbil nápad zapojit řetězy jako symbol svázanosti. Původní funkci něco spoutat jsme však posunuli na hlubší pojetí – transformace zranitelnosti v sílu,“ uvedla ke klipu Sis Elo.

Novinku najdete na kanále YouTube a streamovacích službách: https://linktr.ee/sis_elo

 

Sis Elo – Party

Více informací:
Facebook: https://www.facebook.com/sis.elo.music
Instagram: https://www.instagram.com/sis_elo

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button