Video

United Flavour vydávají nový videoklip, který zve na ochutnávku Španělska

Kapela United Flavour přichází s novým singlem a klipem Fiesta en España. Je plný španělských rytmů, atmosféry i kultury a vzpomínkou na staré dobré časy. Novinka navazuje na úspěšnou spolupráci s Pokymanem ze slovenské kapely Medial Banana, který hostoval na největším hitu Candela z poslední desky Here To Stay z roku 2020. Vychází u vydavatelství Batelier Records a již nyní je k dispozici na všech streamovacích kanálech.

Tvorba United Flavour má kořeny v reggae, ale je ovlivněna spoustou dalších hudebních vlivů jako například afrobeat, r`n`b, flamenco nebo hip hop. Skladba Fiesta en España přibližuje část španělské kultury a zážitky jednotlivých členů kapely při cestách do Badajozu, kde se Sista Carmen narodila a vyrůstala. Nabízí pozitivní vibe, energii a jedinečný sound United Flavour.  Píseň natočil tradičně baskytarista Djei Gogo alias Maprodusah ve studiu Flavour, který zároveň složil instrumentální stránku skladby. Zpěvačka a textařka Sista Carmen následně napsala text. O mastering se postaral Jay Franco ve Sterling sound studiu v USA.Píseň vznikla těšně po éře covidu. Je vzpomínkou na staré dobré časy, kdy jsme cestovali, vystupovali a pařili ve Španělsku,“ uvádí zpěvačka Sista Carmen.

Španělskou náladu dotváří také videoklip, za jehož konceptem stojí Djei Gogo. „Přestože se většina klipu natáčela v Praze, konkrétně v Illusion Art Museum Prague, dali jsme si záležet, abychom do něj vložili i několik symbolů španělské kultury, abychom zachovali španělskou autentičnost. Například tanečníci flamenca a bubny v podání Tokhi & Groove Army přinášejí španělskou fiestu a atmosféru večírku,“ komentuje videoklip Sista Carmen.


O United Flavour:

United Flavour jsou energií nabitá kapela, která servíruje moderní mix reggae, hip hopu, r’n’b či world music a zaručuje divokou hudební show. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista Djei Gogo (aka Maprodusah), původem z Pobřeží Slonoviny. Na svém kontě mají za dobu své 19leté existence 3 studiová alba, odehráli stovky klubových i festivalových koncertů v Čechách a zahraničí. Skupina hrála po boku světových hvězd jako Manu Chao, Shaggy, Max Romeo, Buju Banton, Israel Vibration, Gentleman a další. United Flavour jsou známí také tím, že často navazují spolupráci s vyhledávanými zahraničními umělci.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button