Pozvánka

Čerstvé novinky z Uprising Festivalu 2020

Na Uprising 2020 míří nejmladší vítězka Grammy za Nejlepší reggae album 2019 – Koffee nebo mistr beatboxu Dub FX.
Třináctý ročník oblíbeného bratislavského festivalu Uprising přidal další jména do svého, tradičně luxusního, mezinárodního programu. K prvním ohlášeným umělcům jako např. Max Romeo, Hempress Sativa, Roni Size, DJ Vadim či Mungo’s Hi Fi se v uplynulých dnech přidaly další atraktivní posily. Návštěvníci Uprisingu se o posledním srpnovém víkendu mohou těšit na obdivuhodného beatboxera a loopera Dub FX, světově nejznámější hráče na tzv. hang drum Hang Massive, tří nekompromisní MCs: Dynamite MC, Killa P a Jman a jamajského roots reggae veterána Prince Alla s kapelou Suns of Dub. Největší poznornost však na sebe strhla jeho krajanka Koffee, která se teprve před pár dny stala nejmladší a vůbec první ženskou držitelkou Grammy za Nejlepší Reggae album.

Čerstvá dvacátnice Koffee má namířeno vysoko a již v mladém věku se natrvalo a výrazně zapsala do dějin reggae a postupně svou hudbou dobývá kromě rodné Jamajky i celý svět. Poslechněte si její oceněné EP album Rapture a nezmeškejte její exkluzivní středoevropskou premiéru 28. srpna na festivalu Uprising 2020. Z Jamajčanů se mezi novými jmény objevil reggae veterán Prince Alla, který už v 60. letech spolupracoval s Joe Gibbsem, mentorem samotného Boba Marleye. Jeho vystoupení je jedním velkým hudebním zážitkem. Na Uprising se po šesti letech vrátí Dub FX, světový street performer a mistr beatboxu, který to z pouličního buskera přespávajícího v dodávce dotáhl na ty největší pódia bez pomoci komerčních rádií a nahrávacích společností. Do Bratislavy přijede představit i svoje ještě horké nové album Roots.

Letos se na festivalu předvede i duo Hang Massive, světově nejznámější hráči na Hang drum a Hand pan, kteří na svých videích nasbírali již přes 100 milionů zhlédnutí. Připravte se na nadpozemský hudebně-vizuální zážitek a objevte kouzlo tohoto mystického hudebního nástroje.
Soupisku třináctého ročníku doplní i tři ostřílení MCs, kteří se přidají k již zveřejněným DJům. Legendárního Dynamite MC uvidíte po boku drum and bass a jungle legendy Roni Size. A společně s S DJ Vadimem se na pódiu ukáží Killa P a Jman se svou nekompromisní lyrickou smrští. Novinky uzavírá polský producent Dreadsquad, který zahraje společně se Španělem Lasaem.
Uprising Festival 2020 se uskuteční 28. a 29. srpna v Bratislavě. Fanoušky letos potěšili organizátoři s novými sběratelskými vstupenkami na festival, které mění design při každém zdražování. Aktuálně je v prodeji série One Love za 45 € nebo i speciální VIP lístky s řadou výhod a s možností setkat se s vybranými umělci osobně. Seženete je výhradně na webu www.uprising.sk.


INFO: https://www.uprising.sk/
VSTUPENKY:  https://www.uprising.sk/tickets/

UPRISING PLAYLISTY
Spotify: http://bit.ly/uprising2020-spotify
YouTube: http://bit.ly/uprising2020-youtube

UPRISING VIDEO – Uprising, My Love

DALŠÍ VIDEA NOVĚ OZNÁMENÝCH UMĚLCŮ:


redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button