Pozvánka

Dub FX vystoupí už zase v Praze a v Brně!

D Smack U Promotion & Red Triangle uvádějí
Dub FX ft. special guests: Cade & Mr Woodnote
Australský hudebník, pouliční umělec a aktivista Dub FX vystoupí v sobotu 7. října 2023 v pražském Lucerna Music Baru a v neděli 8. října v brněnské Flédě.
Koncerty se uskuteční v rámci rozsáhlého turné na podporu dlouho očekávaného alba Infinite Reflection.
Díky své jedinečné kombinaci živého loopingu, beatboxu a prvotřídní produkci si Dub FX získal celosvětové uznání za to, že svými osobitými a silnými texty propaguje pozitivitu a jednotu. Jeho nejnovější album Infinite Reflection plné nadupaných zvuků a beatů vyšlo letos v srpnu.
„Festivaly jsou skvělý, ale krátký… Na sólo koncertech můžu natáhnout setlist a vzít lidi na opravdovou cestu! Nemůžu se dočkat,“ řekl k turné Dub FX. V rámci evropského turné vystoupí na těch nejznámějších místech po celé Evropě včetně pražského Lucerna Baru a brněnské Flédy. Návštěvníci se mohou těšit na energické a strhující živé vystoupení plné nových skladeb i osvědčených hitovek.

Příběh Stanfordovy kariéry připomíná spíš Hollywoodskou produkci než realitu. V roce 2006 se rozhodl splnit si sen – vyjet za hranice rodné Austrálie a objevovat Evropu. Na cestách si přivydělával buskingem a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Dva roky v cizině sbíral Dub FX inspiraci, nahrávky a piloval svůj hudební projev, aby se jednou doma v Melbourne pustil do tvorby naplno, domů ale nedojel. V Bristolu si ho na ulici všiml filmař Ben Dowden a společně vytvořili videa k singlům Love Someone a Flow, počty posluchačů na YouTubu rychle rostly a dvojice během chvíle nasbírala přes 30 mil. sledujících. Na hudebníka se okamžitě začaly snášet nabídky koncertů od promotérů z celého světa.


Na loňském Uprising festivalu jsme s DUB FX udělali rozhovor, který si můžeš přečíst zde: DUB FX

Michal, Dub FX, DJ Kaya

 

Dub FX patří k celosvětově uznávaným umělcům. Jeho jedinečná kombinace živého loopingu, beatboxu, prvotřídní produkce a osobitých textů ho odlišuje od konkurence. Svou tvorbou propaguje pozitivní myšlení a jednotu a umožňuje fanouškům ztotožnit se s ním a být součástí něčeho skvělého a velkého.

Jeho nejnovější album Infinite Reflection je plné nadupaných zvuků a beatů a vycházelo velmi netradičně. Po dobu devíti týdnů každý pátek Dub FX poslal do světa jednu skladbu, doplněnou o YouTube video. Na videích se podíleli další umělci z celého světa a mimo jiné jsou důkazem, že nepotřebujete obrovský rozpočet, když máte originální nápady. Což skvěle dokazuje video natočené spontánně ve tři ráno v prostorách hotelu.

Poslední skladba, která celá album doplňuje a kompletně uzavírá, se jmenuje Falling, hostuje v ní saxofonista Woodnote a Dub FX k ní dodává: „Tenhle song je další vynikající spolupráce s Paolem Baldinim z DubFiles. Vymyslel muziku, já jsem napsal text a nahrál vokály. Sám bych nikdy nic takového nevytvořil, a právě proto miluju spolupráce. Text je sám o sobě dost výmluvný. Je to o nevyhnutelném zániku naší chamtivé společnosti.“

Sdělení, které nutí člověka zamyslet se, je na desce spousta. Nechybí protiválečná skladba ani song o ženách a o posílení jejich postavení ve společnosti. Dub FX velice dobře ví, jaká témata jsou momentálně palčivá a čemu je potřeba věnovat pozornost. Deskou Infinite Reflection nastavuje světu pomyslné zrcadlo a dělá to skvěle.

 Upřímně věřím ve frázi – be the change you wish to see in the world (buď změnou, kterou chceš vidět ve světě). Můj hlavní cíl je, aby byli lidé sebevědomí, aby se nebáli dělat důležitá rozhodnutí a aby pracovali na svých schopnostech,“ vysvětluje svůj přístup k muzice Dub FX.

Během živých vystoupení je tohle všechno ještě umocněné přímým kontaktem. Některé emoce prostě do alba nenacpete, naživo je ale můžete předat. A Dub FX rozhodně ví, jak na to.


A tahkhle zaznamenala jeho loňský koncert v Lucerně naše fotoreporérka Tara: Dub FX feat. Mr. Woodnote – 7. 4. 2022 – Lucerna – Velký sál, Praha

 


Spoustu videí najdeš v naší jarní pozvánce: DUB FX PŘIVEZE V ŘÍJNU DO PRAHY NOVÉ ALBUM INFINITE REFLECTION


 

https://dubfx.com/
https://www.facebook.com/dubfx
https://www.instagram.com/dubfx11/


Praha:

fb událost: https://www.facebook.com/events/139410302410247/

Vstup od 19:00 hodin
Vstupenky v předprodeji za 690 Kč + poplatky pořídíte na GoOut.cz a v síti Ticketportal.

Brno:

otevíráme: 20:00
start: 21:00
cena předprodej: 590 Kč

Vstupenky online:
► GoOut.cz: https://goout.net/en/tickets/dub-fx/ydhs/
► smsticket.cz: https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/35364-dub-fx-aus

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button