Pozvánka

Cultural Reggae Vibez 2023 se blíží!

General Levy (UK), Awa Fall & The 3quencies (IT), Earl Gateshead (UK), United Flavour (CI/ES/CZ), Akustika (SK), Psychofreud (NO), Plandata (PT/BR), Pokyman (SK), Homebwoyrasta, N4me it Sound (PL), Tun Up Sound (PL), Loic DeNiro + Far East & Ras Hassen Ti (FR), Akira, Rising Spirits, Raggaultras Soundsystem, Uragan Andrew & Reggae Orthodox, Meet Your Street, Dubsettlers (SK), Dusza (PL), Dasha Fyah, Peeny Walli, Supafly, Swamp Safari (CZ/JA), Amma, King Sound Steppaz & Cyrdaman & Ryhha (SK), Concrete Safari, Sloukič, Nuff’N’Ruff Reggae Rulers…

 

Náš největší reggae festival tvořený s láskou slaví 20. let existence. Prošel si velkým vývojem z akce pro pár přátel až po mezinárodně uznávaný festival, kde vystoupili umělci z více než 40ti zemí světa. Festival má svoji neopakovatelnou atmosféru nejen kvůli prostředí starého pískovcového lomu, ale i kvůli jeho dobrovolnickému rázu. Na dvou pódiích uslyšíte kromě reggae i worldmusic, dancehall, dub nebo raggajungle. Vystoupí 9 kapel, více než 30 DJů a několik dalších živých projektů. Pro menší návštěvníky nebude chybět dětský koutek. Festivalový areál je ve starém pískovcovém lomu, který je obklopen lesem, kam vede cyklostezka, která pokračuje na nedaleké koupaliště Dachova nebo na vrh Gothard, kde se nachází galerie soch pod širým nebem a největší portál ve střední Evropě.

Jelikož slavíme 20. let, připravili jsme pro vás ten nejnadupanější program, jaký tady kdy byl. Už na prvním ročníku v roce 2002 hrál Earl Gateshead, jehož kariéra deejingu začala na konci sedmdesátých let, kdy se stal jedním z prvních lidí, kteří si postavili vlastní sound system. Stal se jedním z nejvyhledávanějších reggae DJů na světě a během následujících let vystupoval po Evropě a Austrálii. V průběhu let se stal prvním reggae DJem, který hrál v klubech Fabric, Ministry of Sound a Space na Ibize. Znát ho můžete i jako selektora Trojan Sound Systemu. A proto jsme moc rádi, že přijal naší nabídku a vystoupí i na letošním ročníku CRV. Jednou z hlavních hvězd bude král všech MCs General Levy, který je skutečným veteránem britské hudební scény a stále jedním z nejžádanějších MCs v Evropě. Spolupracoval s celou řadou známých umělců a posbíral několik cen. Svého času byl zvolen britským zpěvákem roku.

Z Itálie přiletí představit hned dvě nová alba Awa Fall s kapelou The 3quencies. Awa spolupracovala se Zion Train, Mad Professor, Sista Habesha a nebo s Alpha Steppas kterým natočila nové LP „What A Joy“, které vyšlo letos v únoru. Kromě toho Awa spolupracovala na svém novém albu „Fire & Flames“ s jedním z průkopníků dubové hudby Neilem Fraserem aka Mad Professorem, které vyšlo v dubnu letošního roku.

Ze Slovenska už po několikáté přijde skvělá reggae/folková kapela Akustika nebo frontman kapely Medial Banana – Pokyman s jeho sólovým projektem. Mezi českými stálicemi nemohou chybět United Flavour, olomoučtí Homebwoyrasta, Uragan Andrew & Reggae Orthodox, Rising Spirits, první česká reggae DJ crew Swamp Safari, která již 33 let vystupuje ve složení DJ Kaya a Vincent Richards (JA), a nebo nová kapela Meet Your Street se kterou vystoupí skvělá zpěvačka Asheema a bubeník Gypsyfromthefuture.

Z Portugalska přijede kapela Plantada, která je složená z brazilských muzikantů. Ti se inspirovali různými hudebními žánry spojující vlivy jazzu, samby, blues a rock’n’rollu pod taktovkou reggae. Jejich texty se zaměřují především na sociální témata, od lidských vztahů až po život na planetě, přes poselství lásky a míru.

Pro příznivce rychlejších beatů máme legendárního norského raggajungle DJe a producenta Psychofreuda, který spolupracoval se jmény jako General Levy nebo Ras Demo. Vystoupí i jeden z našich nejlepších d’n’b DJů Akira, který za více než 20 let na scéně hrál po boku těch největších jmen d’n’b scény této planety.

Na soundsystémové stagi vystoupí Tun Up Sound, Dusza nebo projekt N4me It Sound, všichni z Polska. Dalším zahraničním projektem je Loic de Niro + Far East & Ras Hassen Ti z Francie nebo slovenští Dubsettlers, a to není z daleka všechno. Jako obvykle se o druhou stage postarají Raggaultras Soundsystem.


15. 6. – 17. 6. 2023

Lom U sv. Josefa, Hořice

Předprodej: https://goout.net/cs/listky/cultural-reggae-vibez-2023/uhpq/

3 dny         1200 Kč,
3 dny VIP 2200 Kč,
pátek         1100 Kč,
sobota       1100 Kč.


Vstupné na místě   1400 Kč.

 


CRW WEB:

https://www.culturalreggaevibez.cz/

fb UDÁLOST:

https://www.facebook.com/events/1521641691643198/

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button