Pozvánka

Festival Uprising v létě oslaví své 15. narozeniny konečně zase v plné kapacitě

Do Bratislavy mají na konci srpna nemířeno mezinárodní hvězdy mnoha stylů. Uprising Festival totiž na oslavu svého patnáctiletého trvání povolává spoustu zajímavých umělců z celého světa a výběr toho nejlepšího z domácí scény. Připravte se na grandiózní rozloučení s létem, které se uskuteční 26. a 27. srpna 2022.

Zásadní informací pro všechny fanoušky Uprisingu je, že festival se bude opět konat ve své plné kapacitě, bez omezení a na svém původním místě na Zlatých pieskoch.

Mezi prvními potvrzenými jmény Uprisingu 2022 najdete také novinky jako Morgan Heritage, jamajskou hitmakerskou rodinu a vítěze Grammy, bláznivou bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, britskou drum and bass a dubstep ikonu DJe Freshe, nebo americké legendy latino hip hopu Delinquent Habits. Kromě nich Uprising znovu potvrdil i vystoupení původně ohlášená na rok 2020, který se pro pandemická omezení mohl konat pouze v omezené kapacitě. A tak se v programu můžete těšit i na enoménálního australana Dub FX, bristolskou dnb legendu Roniho Size či duo Hang Massive, světově nejznámější hráče na Hang drum a Hand pan. Z Jamajky mají na Zlaté piesky namířeno i roots reggae legenda Max Romeo s jeho dcerou Xanou Romeo a dorazí také výjimečná zpěvačka Hempress Sativa se svou kapelou The Unconquerebels.

Britský sound přijedou do Bratislavy reprezentovat My Nu Leng z Bristolu, Killa P z Londýna a po letech se na Uprisingu ukáže i populární veterán Earl 16. Soundsystemovou kulturu zastoupí letos Suns of Dub z Jamajky a Trinidadu, Dan I z Imperial Sound Army a Numa Crew z Itálie, Marina P & Weeding Dub z Francie a Španěl Lasai společně s polským Dreadsquadem.

Z domácí scény nebudou chybět stálice Medial Banana, Boy Wonder s jeho novým očekávaným albem, ale také noví talenti Marko Damian a Tamara Kramar. Českou reggae a dancehall scénu přijdou hájit Cocoman, Messenjah, EllyZ a Selector Boldrik.

To vše je pouze první várka interpretů, kteří v létě přijdou oslavit 15. výročí festivalu Uprising do Bratislavy na Zlaté piesky. Sledujte sociální sítě festivalu, aby vám neušly další novinky.

Všechny lístky zakoupené na festival Uprising 2020 a 2021 jsou platné i pro letošní Uprising Festival 2022. V prodeji je zcela nová edice tištěných festivalových vstupenek i limitovaný počet VIP vstupenek. Všechny informace a novinky naleznete na uprising.sk.


UPRISING FESTIVAL links
https://www.uprising.sk/
https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
http://instagram.com/uprising_festival


 

YOUTUBE videos


 

 

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button