Pozvánka

ZRUŠENO PRO NEMOC :( MAL ÉLEVÉ (EX IRIE RÉVOLTÉS) konečně dorazí do Prahy!

Někdejší frontman kapely Irie Révoltés vydal na jaře 2020 své první sólové album „Résistance mondiale“ a po několika změnách termínů kvůli covidu Mal Élevé konečně přijede 2. 5. 2022 do pražského Futura!

Všem nám zatraceně chybí Irie Révoltés, a kdo to cítí stejně, určitě by teď měl zpozornět, protože v nabídce je poměrně adekvátní náhrada. Máme tady hlavního zakládajícího člena a frontmana kapely Pabla, který s Irie Révoltés procestoval za sedmnáct let neuvěřitelných čtyřiadvacet zemí světa. Na posledním turné kapelu vidělo více než šedesát tisíc lidí. Poté, co se většina členů Irie rozhodla dál nepokračovat, vydal se Pablo na sólovou kariéru se zbrusu novou kapelou.

A nyní nastala chvíle, kdy nové songy musí ven. Jak jinak by bývalý frontman skupiny Irie Révoltés lépe vyjádřil „celosvětový odpor“ (résistance mondiale), než se zaťatou pěstí s mikrofonem v ruce? Ten, kdo tohoto politického aktivistu a muzikanta už viděl naživo v akci, ví, že Mal Élevé ze sebe dává na jevišti všechno – a rozhodně nepoleví, dokud se publikum nebude od základů otřásat a všichni se pořádně nezpotí. Jeho show vyvolává jedinečný pocit sounáležitosti, který můžete doslova nahmatat. „Pro mě Résistance mondiale znamená i celosvětovou solidaritu“, říká Mal Élevé, „protože něco změnit můžeme, jen když budeme držet při sobě.“ Jeho vlastní mix sestávající z dancehall, reggae, ska, punku a rapu je výzvou k boji. „Bojuji za svět bez hranic, bez rasismu a vykořisťování“, vysvětluje Mal Élevé své pohnutky.

Těšit se tedy můžete na unikátně laděný mix neměckých a francouzských textů v dancehall, punk, reggae i hip hop rytmech, tak, jak jste byli zvyklí u Irie. A jak jsme se mohli přesvědčit na Mighty Sounds, stará dobrá Irie energie i některé songy zůstaly taky!

https://www.facebook.com/maleleve/


Doors: 19:30
Start: 20:30
Vstupné: 450 Kč

Fb událost: https://www.facebook.com/events/506011143324912/

Předprodej:  https://goout.net/cs/mal-eleve/szgnqmo/

 

Kapela Irie Révoltés byla založena roku 2000 v německém městě Heidelberg. V následujících letech se zformovala devítičlenná sestava, ve které kapela vystupovala až do svého rozpuštění. Irie Révoltés odehráli již více než 400 koncertů ve 24 zemích. Hráli na hlavních pódiích mnoha velkých německých, švýcarských i českých festivalů. V letech 2010, 2012 a 2016 se v Česku objevili na festivalu Mighty Sounds a v roce 2013 zahráli na Colours of Ostrava. Irie Révoltes vystupovali pravidelně na různých demonstracích a benefičních akcích a podporovali různé politické a sociální projekty. I díky těmto aktivitám měli Irie Révoltés největší úspěch při svých živých vystoupeních. V roce 2017 se kapela rozhodla ukončit svoji činnost.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button