Recenze

EMETERIANS – Lockdown Project

Mno, asi by nebylo moc fér, kdybych nepřiznal, že jsem si pročetl jejich ofiko text o tom, co nahráli a co má být sdělením. On se tam, kromě všeho ostatního, vyskytuje přímý citát jednoho z nich – Maga Liona, a to:

„Our music and lyrics are specially meant for the new generations, because they are the future. In this project we mixed modern elements like 808´s, trap hihats or even some sampling to our classic style of Reggae so we can also connect with the younger audience all over the World, while keeping faithful to our style and fans“.

To mělo dva důsledky, z nichž ten neobvyklejší je to, že jsem si postahoval texty a dával si na ně víc pozor hned od začátku, tj. de facto si je četl zároveň s tím, co jsem album poslouchal. Ten druhý je nedůvěra k někomu, kdo dopředu avizuje, že dělá styl pro mládež. Asi holt preferuji, když mne něco zaujme a kvůli tomu si něco dostuduji, oproti verzi, kdy dostanu kodex a mám se ho naučit mít rád.

K albu samému. Je soft, a to ve významu měkké/nevýrazné. Celé to fakt připomíná nepříliš záživnou hodinu občanské nauky a společenských věd na základce. Znáte to: témata kladná, jako je rodina a hodnoty versus témata záporná jako jsou zlo, lži a korupce. Pokud nemáte suprového učitele, a to oni nejsou, je to nemastný, neslaný a hlavně nudný. Tomu už nepomůže, ani když se mezi tím vším objeví obligátní teenagerská láska, která to má – samozřejmě ne víc než přiměřeně – opepřit.

Jinými slovy, když bude hezky, kolem písek, slané vlny a příroda plná barev a zároveň ti vaši dají dost velké kapesné na bezstarostný pobyt, bude to tam příjemný podkres k celodennímu nicnedělání, na který, až na takový to ú-lal-la-la, zapomenete dost možná ten samý večer.

Aby to, co píšu, nevyznělo celé tak hrozně. Přiznal bych pár hvězdiček Outta Babylon, a to protože je to feat. Kumar, jehož hlas určitě lépe doplňuje Sistah MaryJane, než kterýkoliv ze zbývajících dvou členů kapely. A na milost bych vzal i Reggae Music, už jen kvůli všem, kteří jsou v textu zmíněni.

Lockdown Project je k dispozici na všech digitálních platformách.

 

Michal

je organizátorem kultovních, nejen reggae, akcí z jihu Moravy. V Reggae.cz je především reportérem a také recenzentem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button