Recenze

Tiger Reggae

Obvykle se snažím energy drinkům vyhýbat. A když už mám pocit, že nedojedu nebo nedohraju, mám jeden oblíbený, ale to sem nepatří…

Už od roku 1981 mám úchylku, že když na něčem vidím nápis REGGAE, mám neodbytné nutkání to vlastnit. A tak jsem tuhle v mojí oblíbené sámošce narazil na tohle a neodolal a koupil si to 😉 .

No, má to chuť tak trochu jako nějaká zubní pasta nebo tak něco. Je z toho cítit limetka a hlavně máta a po vypití to nechává v ústech dost dlouho takovou divnou nakyslou pachuť…

Jestli to má fakt nějaký povzbuzující účinky, teda na mě, napíšu asi až o pár hodin později… (19:00)

(01:30) tak jsem absolvoval cca hodinu řízení auta, cca 2 hodiny administrativní práce u počítače, tam jsem měl ještě jedno dvojité espresso a po příchodu domů jsem koukal na televizi, u které jsem přibližně o půlnoci vytuhnul.

Takže závěr je asi takovýto: Energy drink funguje, podobně jako valná většina ostatních, pouze krátkodobě, resp. ve stylu věř a víra tvá tě uzdraví. Chuťově je to podivná kombinace máty a limetky a jestli obsahuje ty avizované vitamíny a bylinné extrakty ví asi jen výrobce a Jah Rastafari…

Chuť nic moc, účinky taky nic moc. Dá se to shrnout do dalšího přísloví: „Není všechno zlato, co se třpytí.“ Prostě, nápis REGGAE zajistil (tedy u mě), že jsem si to jednou koupil a po zkonzumování si ho, s největší pravděpodobností, už asi nikdy nekoupím.

P. S. Těším se na vaše komentáře  😉

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button