Report

13. narozeniny Roxy: POLEMIC (SK), Fast Food Orchestra

Pražský klub Roxy oslavil 3. 12. 2005 své 13. narozeniny ve stylu ska. Českou ska scénu reprezentoval Fast Food orchestra, ze Slovenska dorazili Polemic, kteří zároveň pokřtili své nové album s názvem Nenudin.

A co by to bylo za narozeniny bez gratulantů – v tomto případě fanoušků ska. Ti Roxy naprosto zaplnili, což se podepsalo na kvalitě vzduchu a především zástupkyně něžného pohlaví to nesly velmi špatně.

Večer energicky rozjeli Fast Food Orchestra. Tato sedmičlenná skupina naplňuje po okraj význam fráze „Mládí vpřed!“. Jejich půlhodinový set svědčil o tom, že české ska nejsou jen Sto zvířat či Tleskač. 

Zahráli osm písní, velké nadšení vzbudily písně Montpellier a Last food, avšak největší pozornost na sebe rozhodně strhával MC Dr. Kary.

Tato nepřehlédnutelná postava opravdu nemohla lépe vystihnout následujících 80 minut „Užijte si Polemic, je to fakt peklo“.

Zatímco se bratislavští Polemici připravovali, před pódiem nastala generační výměna. Mládí se spíše stáhlo,  a sálem se znatelně rozezněla slovenština.

Složení playlistu bylo rovnoměrně rozloženo mezi nové a staré písně, tradiční šíleství vypuklo při písni Ona je taká, kdy refrén zazníval celým sálem, Mládenci – parodie na slovenské lidovky vzbuzovala takřka úžas, vážnější Nebudem tu večně nutila rozjásané fanoušky ke zpomalení a zamyšlení… 

Přibližně v půlce koncertu přišel očekávaný křest alba Nenudin. Kmotry se stali specialista na reggae a ska DJ Kaya a Dr. Kary, který na CD i hostoval. Nenudin  tak byl tento týden pokřtěn již potřetí – v Bratislavě vodou, v Plzni vzduchem a v Roxy hlínou a ohněm. Nápad si zaslouží chválu – je originální a deska je skutečně “živelná“ .

Dr. Kary na pódiu rovnou zůstal a spolu s Polemicem pokračoval písní  Medzi nebom a zemou.

Čas rychle utíkal, a tak se i Polemici snažili zahrát co nejvíc, v sále bylo díky tanci a kouři takřka nedýchatelno, nikdo to však při písních jako Komplikovaná, Blázni či Yes you‘re right, příliš nevnímal. 

Malá vsuvka nastala, když se na pódiu objevil pravděpodobně opilý fanoušek a snažil se ze sebe něco vysoukat do mikrofonu. Role vyhazovače se ujal Dr. Kary a velmi jemně ho vykázal pryč.

Příchozí by samozřejmě neodpustili, aby Polemic odešli bez přídavku, hodina nočního klidu však byla neúprosná a tak po třech písních Polemic definitivně skončil.

Do ranních hodin mohli nevytančení jedinci oslavovat narozeniny Roxy společně s DJ Kaplickem a DJ Voitou.

DJ Kaya, Dr. Kary a Bejzo

Fotoreport od Aničky je zde.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button