Report

Cultural Reggae Vibez 2019 očima Kristýny

No, a máme to za sebou! O víkendu 20. až 23. 6. proběhl, jako již tradičně v Hořicích v lomu U sv. Josefa, 18. ročník festivalu Culture Reggae Vibez.

Krásné letní počasí nám přálo a lákalo ke svlažení utančených nohou v nedalekém koupališti. Zmokli pouze nedočkavci, kteří si již ve čtvrtek přijeli poslechnout Raggaultras Crew a DUB Settlers HiFi na Sound System Stage.

Páteční zahájení hlavního programu s KattyGyal Kentou a Donem Disko-P jsem sice nestihla (editor: ale můžeš se na něj podívat na Reggae.cz TV  😉 ), ale jak si můžu stěžovat, když jsem na festival dorazila v jednom autě s Adamem Prescottem? Tímto se mu omlouvám, že jsem si ho nepřišla poslechnout, ale mám prostě ráda „Kávu“. Chvilku předtím, než to Adam rozbalil na vedlejší stagi, rozehřívala na druhém konci areálu publikum Fireshow JBC a hned po nich ho dostali do bodu varu Medial Banana. Svým lyrickým kulometem rozmetali veškeré zábrany naslouchajících, a když došlo na tu mojí „Kávu“, atmosféra se dala doslova krájet a rozhýbali se i sedící u ohně.

A pokud si někdo myslel, že jsou naši bratři ze Slovenska vrcholem večera, tak ho z omylu rychle vyvedl Hundread v rytmu raggajungle. Publikum sice už bylo k ránu lehce prořídlé, ale kdo zůstal, rozhodně neprohloupil. Hundread byl plný pozitivní energie, kterou bez ostychu sázel mezi posluchače. Osazenstvo nedalekého autokempu o tom určitě ví své.

Po takové náloži se nedivím, že se sobota rozjížděla velmi pozvolna. Areál se zdál kolem poledne lehce ospalý a vybízel k porozhlédnutí se, co jiného kromě hudby festival nabízí. Pivo, kam se podíváš. Jídlo pro býložravce i milovníky masa. Hamaková chill out zóna, stánky s nezbytnostmi pro každého rastamana i rastawoman, semínka pro zahradníky a rodiče s dětmi jistě ocenili dětský koutek. Velmi mile mě překvapila papírová brčka a velké množství pytlů na odpadky a improvizovaných popelníků kam oko dohlédlo.

Ospalky nám z očí rozehnalo a africkými bubny rozhýbalo boky AneboAfro, které letos na své desáté narozeniny vydalo a pokřtilo druhé album Djoko Djouku. Na Sound System stagi se o rozparáděné obecenstvo velmi slušně postaral Turn Up Sound  z Polska, který svým konopným segmentem udělal velkou radost nejednomu uživateli této léčivé byliny.

S velkou zvědavostí jsem očekávala výkon nováčka Tókeho, který k nám úplně poprvé zavítal z Německa. Premiéry se zhostil sebevědomě a svými houpavými rytmy a vědomými texty přenesl na Jamajku nejednoho z nás. Upřímně doufám, že ho u nás znovu brzy uvidíme.

Zlatým hřebem celého festivalu však byli United Flavour, na které nedočkavě čekali snad všichni. Sista Carmen je prostě zosobněný oheň. Když se vyřítila z backstage jako uragán, celý lom lehl popelem. Zazněly nové pecky z připravovaného alba, ale i známé songy. Dokonce i na Candellu došlo, sice bez Medial Banana, ale slečny vokalistky se jejich části zhostili více než uspokojivě.

Uff, co vám budu povídat… Byl to báječný víkend plný hudebních potěšení. Každý si tu našel to své, a kdo z nějakého důvodu nemohl nebo nechtěl dorazit, může alespoň částečně načerpat festivalovou atmosféru z našich živých vstupů.

One Love!

Krátká videa jsou zde: Cultural Reggae Vibez 2019
Záznamy koncertů na Reggae.cz TV.

Fotil: Juraj Vass

Kristýna

Kristýna je nejnovější členkou týmu Reggae.cz (od jara 2019). Její doménou jsou zajímavé reporty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button