Video

Bob Marley & The Wailers – Redemption Song

#BobMarley #BobMarley75 #RedemptionSong

Speciální animovaná narozeninová verze!

Blessed 75th earthstrong!!!

Marleyova rodina, Universal Music a Island Records se spojili, aby oslavili Bobovy narozeniny a zároveň i 40. výročí vydání písně Redemption Song inspirativním videem.

Klip vytvořili francouzští umělci Octave Marsal a Theo De Gueltzl. Součástí klipu je téměř 3000 originálních kreseb Od korunování mocného lva až po Boba Marleye hrajícího na akustickou kytaru plnou květin.

„Z historie otroctví a Jamajky, rastafariánské kultury, odkazu proroků (Haile Selassie I., Marcus Garvey, Malcolm X) a Bobova osobního života, projdeme v klipu cestou alegorií a obrazů,“ uvedli jeho autoři.

Redemption Song byl vydán na posledním Marleyho albu Uprising v říjnu 1980. Bob podlehl rakovině o sedm měsíců později.

Klip Redemption Song je úvodním dílem narozeninového projektu #BOBMARLEY75, který je oslavou  letošního Bobova jubilea, 6. února 2020, by se král reggae dožil 75 let. Během celého roku budou na youtube kanálu Bob Marley uváděna videa z dosud nevydaných materiálů. Budou zahrnovat hudbu, fotografie a další uměleckou tvorbu. Prostě, máme se na co těšit!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.
Back to top button