TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

Bob Marley & The Wailers – Redemption Song

Official Video

#BobMarley #BobMarley75 #RedemptionSong

Speciální animovaná narozeninová verze!

Blessed 75th earthstrong!!!

Marleyova rodina, Universal Music a Island Records se spojili, aby oslavili Bobovy narozeniny a zároveň i 40. výročí vydání písně Redemption Song inspirativním videem.

Klip vytvořili francouzští umělci Octave Marsal a Theo De Gueltzl. Součástí klipu je téměř 3000 originálních kreseb Od korunování mocného lva až po Boba Marleye hrajícího na akustickou kytaru plnou květin.

„Z historie otroctví a Jamajky, rastafariánské kultury, odkazu proroků (Haile Selassie I., Marcus Garvey, Malcolm X) a Bobova osobního života, projdeme v klipu cestou alegorií a obrazů,“ uvedli jeho autoři.

Redemption Song byl vydán na posledním Marleyho albu Uprising v říjnu 1980. Bob podlehl rakovině o sedm měsíců později.

Klip Redemption Song je úvodním dílem narozeninového projektu #BOBMARLEY75, který je oslavou  letošního Bobova jubilea, 6. února 2020, by se král reggae dožil 75 let. Během celého roku budou na youtube kanálu Bob Marley uváděna videa z dosud nevydaných materiálů. Budou zahrnovat hudbu, fotografie a další uměleckou tvorbu. Prostě, máme se na co těšit!

100%
  • hodnocení redakce
Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X