Video

Jungleman’s Ark přichází na reggae scénu s mystickým klipem Abstraktný sen

Nová slovenská reggae kapela Jungleman’s Ark nenechává rozhodně nic náhodě. Na scénu dorazila s chytlavou skladbou a tanečním videoklipem plným mystiky. Noční můry, které v ní popsala zpěvačka Martina Hajková byly její vlastní a vznikly ještě v zárodcích její dětské mysli. Na chaotické a snové atmosféře se navíc podílí i široká škála hudebních nástrojů a hravé propojení žánrů s prvky ska, reggae, rock’n’rollu a klasické hudby. O hudební produkci se postaral známý talentovaný klávesák Lukie FWD z Medial Banana v jeho hudebním studiu The Wellders. Novou slovenskou reggae partu tvoří šest členů: již zmiňovaná zpěvačka Martina Hajková, zpěvák a kytarista Lukáš Lančarič, hlavní kytarista Lukáš Kapiáš, baskytarista Alessandro Anisino, bubeník Matúš Adamec a na saxofon a klávesy hraje Marína Oravcová.

Od jejich vzniku stihli Jungleman’s Ark odehrát desítky koncertů v různých klubech či na různých festivalech na Slovensku, díky čemuž dokázali zadefinovat svůj charakteristický zvuk, který odráží osobnost každého z hudebníků. Také ke skladbě a videoklipu přispěl každý svou malou částí. Za pomoc a finální výsledek děkují však hlavně mladé režisérce Dominice Demovič a kameramanovi Filipu Dočekalovi, který se postaral i o střih. Ve své branži mají za sebou několik velkých úspěchů a jejich talent lze rozpoznat i v tomto klipu. Poděkování jménem celé kapely jim věnoval i zpěvák Lukáš Lančarič: „Za celý tento projekt jsme nesmírně vděční celé produkci. Měli jsme k dispozici unikátní historické prostory Modranského sirotinca, krásné kostýmy, choreografie a spoustu dalších rukou, které s radostí přispěly k našemu úspěchu. Myslím, že skladba Abstraktný sen nemohla dopadnout lépe.“ Debutovým singlem to však pořád nekončí. Už za necelé dva týdny 22. 12. 2023 si jako vánoční dárek připravila kapela Jungleman’s Ark pro své fanoušky celé debutové EP pod hlavičkou vydavatelství Reggae Callin‘.

fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076130436787

IG: https://www.instagram.com/junglemansark/

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button