Video

Dr. Ring Ding – More Reggae

Letos to bude 30 let, co jsem začal pouštět desky a příští rok 40 let, co jsem se začal pohybovat v tehdy miniaturní české reggae komunitě a posléze i s kapelou na pódiu. Za ta léta jsme měl možnost potkat se s desítkami skutečných reggae, dancehall, dub, ska a rocksteady hvězd. Některé z nich mě přijaly za svého přítele. Doufám, že ani Richie se neurazí, když o něm prohlásím, že je mým přítelem… proč jsem se dostal do takového nostalgického rozpoložení? Protože tahle písnička přesně vyjadřuje i moje pocity. Big up Dr. Ring Ding! A už se těším na jeho nové album  😉


First single from the forthcoming 2020 album.

Music and lyrics: Richard A. Jung
Publisher: Ring Ding
Publishing Label: Gecko Rex
Produced by R. A Jung
Mixed by Konya Schmechel
Director of photography + cutter: Reiner Schlag for www.kunstschlag.de

Contains footage from Reggae Jam Bersenbrück 2019 (Team Tesfu Alazar) and the studio sessions (Annika Ernst & R. A. Jung).

Special thanks to Kunterbunt Soundsystem (Münster, Germany) , Youth & Truth Soundsystem (Belgium) and all Reggae lovers who made the party shots possible! (@Triptychon, Münster)

Line up:

Dr. Ring Ding – vocal, trombone, percussion
Markus Dassmann – guitar
Marcus Diekmann – bass
Konya Schmechel – organ, piano
Martin Musch – drums
Annika Ernst – saxophone
Benny Brown – trumpet
Markus Paßlick – hand drums, percussion
Stephanie K. – background vocals

Please support us by legally downloading this track (and others) on https://drringding.bandcamp.com/

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button