TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

Steve Kekana – Raising My Family

Reggae hit, který kdysi oslnil celou Evropu

Steve Kekana (narozen 4. srpna 1958 v Zebediela, Transvaal) je jihoafrický zpěvák a skladatel. V pěti letech ztratil zrak a po té navštěvoval školu pro nevidomé v Pietersburgu. Už během školní docházky měl zálibu ve zpěvu a později během dospívání byl už členem různých amatérských skupin.

V letech 1979 a 1980 vyhrál Kekana jihoafrickou hudební cenu SABC Black Music Award pro nejlepšího zpěváka. Za svojí kariéru nahrál neuvěřitelných víc jak čtyřicet alb. Jeho písně „The Bushman“ a „Feel So Strong“ byly hity na tamějším Springbok Radio Chart.

Kromě toho Steve Kekana úspěšně absolvoval  vysokou školu a v současnosti je advokátem a lektorem pracovního práva na Jihoafrické univerzitě.

A teď to nejdůležitější:

Kekanova písnička Raising My Family se v roce 1980 stala v Evropě velkým hitem a s tehdy obvyklým zpožděním několika let nastartovala i u nejednoho z nás lásku k reggae na celý život… Takhle jí Steve zpíval v roce 1985:


Českou cover verzi s textem F. R. Čecha hrával někdy od roku 1983 nebo 1984 YoYo band pod názvem Rallye Praha Semily…


Studiová verze:


Steve Kekana dnes:

P.S. Je celkem jasné, od koho se učil Lucky Dubé…  😉

Zdroj facebook wiki
Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X