editorial

Editorial č. 10

Ahoj, lidi,

leden nebyl, teda jako by na Reggae.cz nebyl. Naší nepočetnou redakci ochromily takový nesmysly jako zkouškový nebo usazení se v nový práci. Zkouškový se chýlí ke konci a nová práce začíná být pochopitelnější  prostě od 1. února jsme už zase stoprocentně on line!!!

6. ledna SWAMP SAFARI SOUND konečně vyhrál clash, kterej vyzyvatelům JAH ATOM asi zrovna nevyšel podle jejich představ. V Chapeau Rouge zakotvila nová párty MA-SKA-RADE, můžete na ní chodit od teď každý měsíc. Nové desky vydaly kapely DUB.O.NET a JET8, shodou okolností oba křty proběhly v pražském Cross Clubu. Jestli bude tohle tempo pokračovat, budeme mít na konci roku pěknou sbírku CDéček. Btw tamtéž proběhl i tradičně pohodový koncert italského rocksteady elegána MR. T-BONE a jeho kapely THE YOUNG LIONS.
Něco kolem osmi tisíc lidí se chystá na únorový koncert SKA-P, který byl snad už definitivně přesunut do Tesla arény na Holešovickém výstavišti. V plném proudu jsou přípravy na „hlavní“ MIGHTY SOUNDS, který letos proběhne od 17. do 19. července.
Komerčně mnohem méně úspěšnější festivaly RealBeat a Žízníkov se spojují do jednoho. Termín: 26. – 28.6. 2009.
Jarní vydání Sázavafestu v pražském Abatonu bude 4. dubna plné reggae a ska, Reggae Meeting proběhne pod hradem Točník 29. a 30. května. A to nás ještě čekají akce jako Muffin, Povaleč, Mezi ploty atd. atd…

V sekci fotky najdete pár fotek, který jsme vylovili ze zapomenutých flashek a už brzy se tu objeví smršť reportů, které jsou zatím bezpečně uchovány ve foťáku …..

…. a se zpožděním děkujeme moc za všechna vánoční přání a péefka, která jste nám poslali, udělali jste nám radost!!!

Reggae.cz vám všem přeje úspěšný únor!

Statistika: 500 dnù provozu, 47 100 přístupù, viz .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmì psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

1 Love!

P.S. …a nezapomeňte si koupit Rock&Pop č. 2/09, tentokrát je skoro celý věnovaný historii, současnosti a budoucnosti ska!! Na dvojstraně JAMROCK, kterou připravuje Vincent si mùžete přečíst rozhovor s Babylon Rockerem… 

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button